Half-Life

Vikisöz, özgür söz dizini

Konuyla ilgili diğer Wikimedia sayfaları:

Vikipedi'de Half-Life ile ilgili ansiklopedik bilgi bulunmaktadır.

Half-Life, 1998 yılında bilgisayarlar için piyasaya sürülmüş bir video oyunudur. 1999 yılında Opposing Force, 2001 yılında da Blue-Shift isimli ek paketleri piyasaya sürülmüştür.

G-Man[değiştir]

Half-Life[değiştir]

Gordon Freeman, kanlı canlı karşımda. Daha doğrusu Hazard Suit'in içinde. Sizi, elinizdeki silahlardan arındırdım, zira çoğu devlet malıydı. Giysiye (Hazard Suit) gelince, sanırım onu hak ettiniz. Sınır dünyası, Xen, artık bizim kontrolümüzde; şu anlık, sizin sayenizde. İnanılmaz bir iş başardınız orada, etkilendim. Burada olmamın sebebi de bu, Bay Freeman. Hizmetlerinizi işverenlerime tavsiye ettim ve onlar da size bir iş vermeme izin verdiler. Sizin sınırsız bir potansiyele sahip olduğunuz konusunda benimle hemfikirler. Kararlı bir insan olduğunuzu kanıtladınız, yani ne yapacağınıza karar verme konusunda bir zorluk çekeceğinizi beklemiyorum. Eğer ilgileniyorsanız, portale doğru ilerleyin, bunu bir evet olarak kabul edeceğim. Eğer ilgilenmiyorsanız… kazanma ihtimaliniz olmadığı bir mücadele sunabilirim, ki az önce kazandığınız, bunun yanında ciddi bile değil. Seçim zamanı… Artık seçim zamanı…

Opposing Force[değiştir]

Ve… Onbaşı Shepard, sonunda tanıştık. Lütfen, sizden uzak durduğumu düşünmeyin, bu sorunlu zamanlarda ilgilenmem gereken pek çok büyük olay vardı, umarım anlayışla karşılarsınız. Ve şimdi sizin müsamahanıza ihtiyacım var. Tüm uçlar birbirine bağlanmadan raporumu tamamlayamam. En büyük utanç, Black Mesa Tesisi idi fakat sanırım şu anda kendi kendisi ile ilgileniyor… (Black Mesa'yı yok eden nükleer bir patlama ışığı ekrana gelir) tamamen. Fakat hala tanıkların olması durumu karşımda. İtiraf ediyorum, her türlü koşula uyum sağlayan ve hayatta kalanlara karşı ayrı bir saygım vardır, bana kendimi hatırlatıyor. Bu sebepten dolayı sizi koruma konusunda kararsız kaldım. Her ne kadar ben, sizin gibi bir devlet görevlisinin, gizlilik konusunun öneminin farkında olduğunu düşünsem de, işverenlerim pek fazla güvenen kişiler değiller. Ve sizi her şeyi anlatmanın cezp ediciliği ile suçlamak yerine, kimseye zarar veremeyeceğiniz ve kimsenin de size zarar veremeyeceği bir yere nakletmeye karar verdik… Eminim daha kötü alternatiflerin de olabileceğini hayal edebiliyorsunuzdur. (Portale doğru ilerler)