Geleceğe Dönüş (Film)

Vikisöz, özgür söz dizini

Geleceğe Dönüş 1985 yapımı bir zaman yolculuğu filmidir. 1955'e geri döndükten sonra, Marty McFly yanlışlıkla ebeveynlerinin flört etmesine müdahale eder ve onları aşık etmesi gerekir... yoksa asla doğmamış olur. Robert Zemeckis'in yönettiği filmdir. Robert Zemeckis ve Bob Gale tarafından yazıldı.

Doktor Brown[değiştir]

  • Hesaplarım doğruysa, bu bebek saatte 88 mil hıza ulaştığında, ciddi bir bok göreceksin.
  • Gelecek Cumartesi gecesi, sizi geleceğe geri gönderiyoruz!

Diyalog[değiştir]

Marty : [Jennifer'a] Biliyorsun, bu sefer benim hatam değildi. Doktor tüm saatlerini 25 dakika yavaşlattı--

Strickland : [aniden arkadan belirir] "Doc"? Hala Dr. Emmett Brown'la takıldığını anlamalı mıyım, McFly? Geciktirme sizin için Bayan Parker. Bir tane de senin için, McFly. Bunun arka arkaya dört yaptığına inanıyorum. Şimdi sana bir kuruşluk bedava tavsiye vereyim, genç adam. Bu sözde Dr. Brown tehlikeli, o gerçek bir kaçık. Onunla takılırsan, başın büyük belaya girer.

Marty : Ah, evet efendim.

Strickland : Gerçek bir tavır problemin var, McFly. Sen bir tembelsin. Bana babanın buraya gelişini hatırlatıyorsun. O da bir tembeldi.

Marty : Artık gidebilir miyim Bay Strickland?

Strickland : Grubunuzun bugün okuldan sonraki dans seçmeleri listesinde olduğunu fark ettim. Neden zahmet ediyorsun, McFly? Hiç şansın yok. Yaşlı adama çok benziyorsun. Hiçbir McFly, Hill Valley tarihinde hiçbir şey ifade etmedi!

Marty : Evet, şey, tarih değişecek.