Dar Alanda Kısa Paslaşmalar

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Dar Alanda Kısa Paslaşmalar ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.

Hacı[değiştir]

  • Nerede kalmıştık? Hayat futbola fena hâlde benzer. Futbol şahsi beceri gerektirir ama aslında toplu oynanan yani insanların bir tamilde oynadıkları bir oyundur. Hayat da öyle değil mi? İstediğin kadar yetenekli ol iyi bir takımın yoksa kaybedersin. Evet kaybedersin.

Torba Suat[değiştir]

  • Simdi yenildik lan! Ölecek başka adam mı yoktu laaaaaaaannn!!! (Hacı'nın öldüğünü öğrendiğinde)
  • Kapalı dükkana kira ödedik işte.

Diyaloglar[değiştir]

Torba Suat: Niye böyle oldu be abi? Ben çok sevmiştim be abi. O kadar mektup gönderdim insan bir cevap yazar. Benim günahım ne be abi?
Hacı: Bak koçum! Belli olmuyor ama benim bir tek kulağımın arkası kaldı. Artık acı çekmekten ve acı çektirmekten zevk almamayı öğrendim. Sevgililer...heh! Bizim olanlar ya da olmayanlar... Hepsi iz bırakır. Bu izler şimdi seninki gibi çok derinini çiziyor. Hepsi kalır! Ama inan yeni izler de olacak. Yaşlıları düşün... Sanki her şeyi bilirlermiş gibidirler. Ama öyle değil. heh!.. Ne kadar acı çekersen çek şunu hiç unutma; çizilecek bir yer hep vardır ve çizecek bir yer... Ressam olur insanlar başkalarının kalbini kazıya kazıya ya da resim olurlar senin gibi; kazına kazına.
Torba Suat: Beni çok derin kazıdılar abi... Ama altından sarı yeşil çıktı hehe!

Aynur: Konuşmanı özlemişim.
Hacı: Senin için kelimelerim bitti. Sen bitirdin.
Aynur: Sen yanlış yaptın hacı, olacak iş değildi bizimki. Anlamadın.
Hacı: Biliyorum... Bazen seninleyken bile böyle düşünürdüm, anlamadığımı düşünürdüm, kendi elimle seni kaybettiğimi. O zaman ölmek gelmişti içimden, geberip gitmek! bu aralar yine oluyor ama... Kimse yok ki. Kimi kaybediyorum? Niye yine böyleyim, bilmiyorum..
Aynur: Dur biraz daha konuşalım. Aslında bunları özlüyorum.
Hacı: Seni diyemiyorsun değil mi? ”seni özledim” demiyorsun. Her zaman kraliçelik peşindesin, hep ulaşılmazsın. Halbuki ben o kadar çok şeyi özledim ki. Unutuyorum bazen. Artık fark etmez diyorum. Dünya artık böyle benim için. Sen yoksun. Yoktun zaten. Bunu niçin yapıyorsun? Aklımı karıştırıyorsun.. Bu iş bitmedi mi he, 5 yılımı senin için harcamadın mı? Ben yapamam. Hem seninle hem sensiz olamam. Napalım, ben böyleyim. Ben gidiyorum...

  • Hacı'nın hastaneye kaldırıldıktan sonra Aynur'un ziyarete gelmesi ile birlikte başlayan diyalog:
Aynur: Nasılsın?
Hacı: Çok iyiyim. Seni kaybetmek istemiyorum.
Aynur: Kaybetmezsin.
Hacı: Benimle evlenir misin?
Aynur: Hayır.