İçeriğe atla

Dünya Savaşı Z

Vikisöz, özgür söz dizini

Dünya Savaşı Z, 2013 yılında gösterime girmiş korku, dram ve aksiyon filmidir.

Replikler[değiştir]

  • Bazen bir virüsün en acımasız yanı diye düşündüğün şey, aslında zırhının içindeki zaafıdır.
  • Önce öğrenen, önce davranır.
  • Çoğu insanın sorunu bir şey gerçekten olana kadar olabileceğine inanmamaları. Bu aptallık ya da bir zaaf değil. Sadece insanın doğası.

Diyaloglar[değiştir]

Gerry Lane: İsrail nereden biliyordu?
Jurgen Warmbrunn: Dinlemede bir Hint generalin bildirisini yakaladık. Rakshasha ile çarpıştıklarını söylüyordu. Tercümesi zombiler. Teknik olarak ölümsüz...
Gerry Lane: Jurgen Warmbrunn... Mossad yetkilisi... yüksek rütbeli... Özellikleri: Ölçülüdür, etkilidir, fazla hayalci biri değildir. Yine de, zombi kelimesinin geçtiği bir bildiri duydunuz diye sur mu inşa ettiniz?
Jurgen Warmbrunn: Evet, öyle söylense ben de şüphe ederdim.

Jurgen Warmbrunn: 1930'larda Yahudiler toplama kamplarına göndereceklerine inanmayı reddetti. 1972'de olimpiyatlarda katledebileceğimizi anlamayı reddettik. 1973 Ekiminden önceki ay Arap askerî hareketlerini gördük ve bir tehdit oluşturmadıklarına oy birliğiyle karar verdik. Ama bir ay sonra, Arapların saldırısıyla neredeyse denize dökülecektik. O yüzden değişiklik yapmaya karar verdik.
Gerry Lane: Değişiklik mi?
Jurgen Warmbrunn: Onuncu adam... Dokuzumuz aynı bilgilere bakıp tamamen aynı sonuca ulaşırsa, onuncu adamın görevi aynı fikirde olmamak. Ne kadar olanaksız görünürse görünsün, onuncu adam diğer dokuzunun yanıldığı varsayımını araştırmaya başlamak zorunda.
Gerry Lane: Ve onuncu adam sendin.
Jurgen Warmbrunn: Aynen öyle. - Herkes bu zombi sözcüğünün bir başka şeyi gizlemek için olduğunu düşününce, ben de zombi dediklerinde gerçekten zombiyi kastettikleri varsayımını araştırdım.
Dünya Savaşı Z ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.