İçeriğe atla

Clara Oswald

Vikisöz, özgür söz dizini
Clara Oswald
Doğum tarihi 23 Kasım 1986
Doğum yeri Birleşik Krallık
Ölüm yeri Londra
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

Clara Oswin Oswald, BBC yapımı Doctor Who dizisi için Jenna Coleman tarafından yedinci ve dokuzuncu sezonlar arası canlandırılmış bir kurgusal karakterdir. Yedinci sezonda 11. doktorun (Matt Smith) yol arkadaşı olarak diziye dahil olan Jenna Coleman, diziye ilk olarak Asylum of the Daleks bölümünde Souffle Girl ismiyle giriş yapar. Oswin Oswald, Clara Oswin Oswald, Souffle Girl, The Impossible Girl isminlerinin tamamı Clara Oswald'ı anlatır.

Alıntılar[değiştir]

  • Koş zeki çocuk, ve unutma…
Genelde ölmeden önce doktora söylediği son sözleridir. Epey popüler olan bu sözleri ilk olarak Oswin Oswald "Asylum of the Daleks" bölümünde doktor ile vedalaşmak için söylemiştir. Ardından Clara Oswin Oswald ve daha sonra da Trenzalore bölümünde Clara Oswald söylemiştir. Aslı "Run you clever boy, and remember."dır.

  • Clara: Savaşçı olma. Bana söz ver. Doktor ol.
Doktor: Seni iyileştiremiyorsam doktor olmanın ne faydası var?
Clara: Kendini iyileştir. Buna mecbursun, bir olayın seni canavara dönüştürmesine izin veremezsin. Senden bunun için söz vermeni istemiyorum. Sana emir veriyorum.
"Face The Raven" bölümünde doktor ile vedalaşırken aralarında geçen diyalog.

  • Cesur olmama izin ver.
"Face The Raven" bölümünde Kuzgun ile yüzleşmeden hemen önce söylemiştir.

  • Selam, seni aptal ihtiyar.
"Twice Upon A Time" bölümünde göründüğünde söylemiştir.

  • Oswin: (ilk sözleri) 363. gün; terör devam ediyor. Ayrıca yeni sufleler yaptım, çok yakın… (güvenliği kontrol eder) Geçen gece yine geldiler. Hep gece geliyorlar. Belki de vampirdirler… Ah, bugün annemin doğum günü. Doğum günün kutlu olsun anne.
"Asylum of the Daleks" bölümünden.