Cüneyt Ülsever

Vikisöz, özgür söz dizini
Cüneyt Ülsever
Doğum tarihi 1951
Doğum yeri Ankara
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi
  • Arada bir buluşur sohbet ederdik. Ben ona bazı kitaplar verirdim okusun diye. Ancak sonradan çözdüm ki hiç okuma alışkanlığı yok. Onun yerine daha çok konuşarak öğrenen bir adam. Belki de bu, Türkiye’de siyaset yaparken bir avantajdır. Demek kitap okumamanın görünmez bir faydası var. Bu ahbaplığımız bir süre daha devam etti. Parti kurulma tartışmalarında ben de bulundum. Yanındaki arkadaşları bana sen de geliyor musun dediler.
(Tayyip Erdoğan hakkında)
  • Ben "AKP, NATO'dan çıkmayı konuşuyor" diye bir yazı yazdım. Başbakan bana hiç açıp sormadan ertesi gün Milliyet’ten birkaç gazeteci ile yaptığı bir toplantıda "Cüneyt haindir" diyor. Bu çok ağrıma gitti.
  • Bugünün değerler yapısı ve bugünün şartları/koşulları/imkânları ile geçmişi değerlendirmek her türlü dedikodu dinamiğini tetikleyebilir ama bilimi de katleder! Maalesef, kendilerini bilim adamı sayanların ve onların peşine takılan siyasilerin yaptıkları budur!
  • "Çamur at da hiç olmazsa izi kalsın" şiarının benim gözümde en mümtaz temsilcisi ise dünyada var olan tüm ideolojileri dolaştıktan sonra sonunda hidayete eren Doğu Perinçek'tir.
  • Güce tapan, cukka düşkünü bazı “liberaller”in AKP ile ittifak kurmayı kabul etmeye razı oldukları dönemden beri yalaka liberallerin “liberal düşünceyi” içine düşürdükleri acıklı durum bir liberal olarak benim canımı acıtıyor.
  • İnanılmaz bir “ben ve diğerleri” ayrımı olan dönemde yaşıyoruz. AKP'lisin ya da CHP'lisin ayrımı en yüksek seviyeye çıktı.
Cüneyt Ülsever ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.