İçeriğe atla

Ata Demirer

Vikisöz, özgür söz dizini
Ata Demirer
Doğum tarihi 6 Temmuz 1972
Doğum yeri Bursa
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

Ali Ata Demirer, (d. 6 Temmuz 1972, Bursa), Türk oyuncu ve komedyen.

  • İşim gereği birçok ünlüyle tanışma şerefine nail oldum ben. Hakikaten de nevi şahsına münhasır ünlülerimiz var. Mesela Kadir İnanır'la tanıştım ben, korktum!... Filmlerindeki, gibi aynı Kadir Abi. Bir gün bir yerde gösterideyim, selamımı verdim, bitti artık çünkü, bir baktım Kadir Bey girdi içeri... Hemen koştum gittim, "Abicim hoşgeldiniz, şimdi bitti gösteri, kaçırdınız, çok üzüldüm" dedim, [Kadir İnanır'ın sesini taklit ederek] "Hata... Ayarlayın bunları" dedi!... [Gözlerini büyütür -kahkahalar] "Oynayım geleyim mi abi?" Nerdeyse bi' tane giydirecek:
- Güldüreceksin köpek!!
- Abi ben küçükken Emrah falan...
- S...tir ulen!!!
  • O bir filminde Serpil Çakmaklı'yı döver. Bilir misiniz? Çok acayip bir sahnedir o. Böyle yapıyor:
[Vestiyerden beyaz atkıyı alıp omzuna atar]
- Nedir ulan senden çektiğim?! [Seyirciye] Gülme ulan!... Seviyorum de!
- Hayaaaar [Hayır]
- Seviyorum deee!
- Hayaaar
- Seviyorum de ulan!
- Hayaaaar
- Seviyorum de ulaannn!
- Seviyorum!
- Yalan söylüyorsun!
Serpil'in kaçarı yok, o dayağı yiyecek babadan!
  • ... Ve biz pratiğizdir de. Kimse bizim kadar pratik olamaz. Mesela bizim polislerimiz dedektiflerimiz falan çok pratiktirler. Koskoca Kraliyet Ailesi'nin dedektifi yarım saat konuşur, bilirsiniz filmlerde, ayyyy, kılkuyruk bir heriftir! Böyle yapar bak (Vestiyerden üçgen şapkayı alıp başına koyar) "Bay Jacob... Bay Jacob, Bay Jacob... Son kez soruyorum Bay Jacob... Cinayet saati... nerde olduğunuzu... Öğrenebilir miyim?" "Eee, sahildeydim." Ne yapıyorsun?! Yarım saat geçti şov yapıyorsun! Bizim polis hemen çözer işi: "Nerdeydin dün?!" "İşte dayımda..." "Al bunu al al al al! Gel... Gel bi' on dakka ara verelim konuşalım senle. Kim, dayın kim senin?!"
    • Perde arasına gitmeden önceki son esprisi
  • Bizim aktörlerimiz kendilerini yırtıyorlar! "Hollywood standartlarında starlarımız varmış da niye oynamıyorlarmış" falan... E, bunun için bir girişimde bulunsana!... Koy Kadir Abi'yi Yüzüklerin Efendisi'ne... "İki Kule Artı Kadir" diye yedir gitsin!... On milyon kişi izlemezse şerefsizim! Düşünsene Kadir Abi'nin Saruman'ın kulesine kırmızı Kartal'la yanaştığını:
"İiiiiikkk" [Fren sesini taklit ediyor]
- Saruman, köpek!!!
[Saruman panik halinde]
- Saruman... Bundan sonra büyü yapmayacaksın! Eyüp Camii'ne gidip tövbe edeceksin! Bundan sonra adın Saruhan! Bu topraklarda, kan değil buğday çıkacak Saruhan! Yarın Gandalf'ı da alıp Cuma'ya gideceksiniz! O yüzük de kiminse verin sahibine, ayıptır ulan! Dağılın lan!!! (Alkışlar) Sağolun... (Alkışlar) Size sağolun dedim!

Diğerleri

[değiştir]
  • Fatih Hoca? Fatih Hoca çok karizmatik... Öyle böyle değil, çok karizmatik. Bütün dünyayı ikna etti o karizmasıyla. Euro 2008'de de sırf o karizmayla başarılı olduk! Düşünsene, kendini o oyuncunun yerine koy. (Terim'in ses ve mimiklerini taklit ederek) şöyle bir şey bakıyor sana kenarda. Kim olsa can havliyle oynar! Dünyanın en iyi kalecisi, Petr Cech o topu nasıl kaçırdı elinden? Ben biliyorum. Tam uçtu o topa, o Hamit'in ortasına, bir an kenarda hocayla göz göze geldi, bir baktı kenarda böyle bir şey var! (Fatih Terim'in mimiklerini taklit ediyor) Tak, bir anda kaçırdı elinden, Nihat dokundu, gol!
    • NTV Spor "Not Defteri" programındaki Fatih Terim yorumundan.
Ata Demirer ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.