96 Saat

Vikisöz, özgür söz dizini

96 Saat (İngilizce özgün adıyla Taken), yönetmenliğini Pierre Morel'in üstlendiği, aksiyon türündeki 2008 yapımı Fransa filmi.

Diyaloglar[değiştir]

(Kızı Kim kaçırıldıktan sonra, kaçıran kişilerden birisi telefonu alır)
Bryan Mills: Kim olduğunu bilmiyorum. Ne istediğini bilmiyorum. Fidye peşindeysen param yok, ama çok özel yeteneklerim var. Uzun bir çalışma sonunda elde ettiğim yetenekler. Senin gibi aşağılık heriflerin kâbusu olmamı sağlayacak yetenekler. Kızımı hemen bırakırsan her şey bitecek. Seni aramayacağım. Peşine düşmeyeceğim. Ama bırakmazsan, seni arayacağım. Seni bulacağım ve... seni öldüreceğim.
Marko: İyi şanslar. (telefonu kırar)

Sam: İlk baştaki çalışma biçimleri Yugoslavya, Romanya, Bulgaristan gibi Doğu Avrupa ülkelerindeki kadınları hizmetçi ve bakıcı olarak çalıştırmak amacıyla batıya getirmek yönündeydi. Ülkeye gizlice soktuktan sonra uyuşturucuya alıştırıyor ve fahişelik yaptırıyorlar. Son zamanlarda yolculuk yapan genç kızları kaçırmanın daha ekonomik olduğuna karar vermiş durumdalar. Nakliye masrafları olmuyor.
Lenore: (Ağlamaktadır) Küçük bebeğim benim.
Bryan Mills: Başka ne var?
Sam: Bu grupların çalışma şekline dayanarak uzmanımızın yaptığı değerlendirmeye göre kaçırılışından itibaren 96 saati var.
Bryan Mills: Neye?
Sam: Onu asla bulamamaya.

Oyuncular[değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir]

96 Saat ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.