"Timurtaş Uçar" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
95.10.16.102 (k - m - e) tarafından yapılan değişiklik geri alındı.
k (95.10.16.102 (k - m - e) tarafından yapılan değişiklik geri alındı.)
* Bakın dünyada ne kadar hırsız, pezevenk varsa laiktir.
1944'te Elazig'in Sivrice ilçesi Uslu köyünde dogdu. imam Hatip Lisesi'ni Elazig'da bitirdikten sonra Istanbul Yüksek Islam Enstitüsü'ne girdi. Ögrenciligi esnasinda basladigi vaazlar dikkat çekti. Malatya vaizligi, Mus müftü vekilligi yapti.
: ''(Laiklik hakkında konuşurken.)''
 
* Hem kahrolsun şeriat diyorlar hem de o pislik cenazelerini camiye getiriyorlar, hem çağdışı diyeceksin hem cesedini çağdışı dediğin camisine getireceksin?
Süleyman Ates'in Diyanet isleri Baskani olmasindan sonra 1976'da istanbul Müftü basmuavini oldu. Sehzadebasi ve Eminönü Yeni Camii'ndeki vaazlari büyük ilgi gördü. 1979'a kadar her vaazinda camiler doldu tasti. 1980 ihtilalinden sonra vaizlikten alinip Beykoz Çavusbasi köyüne imam hatip olarak tayin edildi. 1990'da Ümraniye imes Camii'ne tayin edildi. 1999 basinda 32 yil emek verdigi Diyanet isleri'nden emekli oldu. Ancak kösesine çekilmedi.
 
* Fatih'im, Ulubatlı Hasan'ım mezarından bugün başını kaldırıp bir bakıverse "İstanbul kafir olmuş" diyecektir! Tanımayacaktır!
Çocuklarinin egitimine önem veren Uçar, 4 evladini okuttu. Özel Fatih Koleji'nden mezun olan ogullarindan Yusuf, Istanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni, Bekir Yunus IÜ Iletisim Fakültesi'ni bitirdi. Kizi Fatih Üniversitesi'nde, küçük oglu Enes Emre (13) Ankara'da geçirdiği trafik kazasında,yengesi ile birlikte hayatını kaybetmistir. Kozlu Mezarlığı'nda babasının yanına defnedildi.
: ''(İstanbul'un bugünkü ahlaki durumu hakkında konuşurken.)''
 
* 48 Yaşıma girdim, 48. mahkemeyi aştım. 48 Mahkemede çekmediğimiz kalmadı, anamızı ağlattılar...
: ''(12 Eylül Darbesi ve 28 Şubat süreçlerinde açılan davalar hakkında)''
 
* Bacağına geçirdiği kot pantolonuyla sokakta dolaşan kadınların arasında hangisi müslümanın, hangisi Yahudi'nin karısı veya kızı belli oluyor mu, mertçe söyleyin!
 
*Müslüman’ın siyaseti Kur’an dır.
 
*24 saat şarap içen adam La İlahe İllallah dermi lan hayvanoğlu hayvan..
 
*Bismillah deyip genelev açıyor deyyus oğlu deyyus..
 
*İslam’ın düşmanı gazeteciler, yarın mahşer günü görüşürüz sizinle, yarın Hz.Muhammed’in önünde görüşürüz sizinle…
 
*Sokakta gezen çıplak kadınlardan, hangisi Müslümanın kızı veya karısı, hangisi yahudinin karısı veya kızı belli oluyor mu? Siz söyleyin!
 
*3 Kilo ağırlındaki yorganı kaldıramayıpta sabah namazına kalkmayan hayvan cihat edemez.
 
*"12 Eylül'den sonra 48 mahkemede anamdan emdiğim burnumdan geldi. Parmaklarımızdan cereyanlar vererek bizi sorgulamaya tabi tuttular. 'Niye ayet okudun, niye hadis okudun?' dediler. Bir hoca bir ayet okumuş ne var bunda?"
 
*Karısını çıplak gezdiren adam Vallahi deyyustur Billahi deyyustur.
 
*Kime uyuyor bunlar? belli ki Allah'a uymuyor, avrupalı modacıyı Allah kabul etmiş onlara uyuyor... Senin Allah'ın Avrupa mı? Senin Allah'ın amerikamı? Senin Allah'ın Fransa mı? Sen Allah'a inanmadın mı? Sen Hz.Muhammed'e inanmadın mı?
 
*Sokaktaki kadınlar neyi arıyorlar?? Vallahi bunun tek cevabı var, nefsinin arzusunu arıyorlar, şehvet arıyorlar.Kadınlar sokağa çıkarken adeta vitrinlere koyulup satılacak mal gibi cilalanıyor, etrafın şehvetini çekmeye çalışıyor.Müslüman böyle olamaz.
 
*Okudum; okuduğumu yol yol dokudum. Gördüm; gördüğümü lif lif ördüm. Duydum; duyduğumun en güzeline uydum. Sonra, demet demet topladım, yazdım, yazdım...
 
*Sokaktaki kadınlar neyi arıyorlar?? Vallahi bunun tek cevabı var, nefsinin arzusunu arıyorlar, şehvet arıyorlar.Kadınlar sokağa çıkarken adeta vitrinlere koyulup satılacak mal gibi cilalanıyor, etrafın şehvetini çekmeye çalışıyor.Müslüman böyle olamaz.
 
[[Kategori:Kişiler-T]]
13.185

değişiklik

Gezinti menüsü