Tüm genel günlükler

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Vikisöz için mevcut tüm günlüklerin birleşik gösterimi. Günlük tipini, kullanıcı adını (büyük-küçük harf duyarlı), ya da etkilenen sayfayı (yine büyük-küçük harf duyarlı) seçerek görünümü daraltabilirsiniz.

Günlükler
(en yeni | en eski) (50 daha yeni | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500) gör
 • 21.21, 27 Haziran 2022 Tarih Mesaj katkılar, Musa Faki Muhammed sayfasını oluşturdu ("'''Musa Faki Muhammed''' (Arapça: موسى فكي محمد ) (d. 21 Haziran 1960), Çadlı siyasetçi. Faki, Afrika kıtasında bulunan Çad'da 2003 ile 2005 yılları arasında başbakanlık makamında bulunmuştur. Faki 2017 yılında bu yana Afrika Birliği komisyon başkanlığı görevini yürütmektedir. * Afrikalı göçmenlerin Fas'tan İspanya'ya geçmeye çalışırken maruz kaldığı şiddet ve aşağılayıcı muamele karşısında derin..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 19.09, 24 Haziran 2022 Tarih Mesaj katkılar, İslam devleti sayfasını oluşturdu ("* İslâm devleti istişâreyi emretmektedir.<ref>[https://www.mirhaber.com/?haber,46674 Mehmet Niyazi ile ''Millet ve Milliyetçilik'' üzerine mülakat]</ref> ** Mehmed Niyazi Özdemir ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Konular" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 18.59, 24 Haziran 2022 Tarih Mesaj katkılar, Göçebelik sayfasını oluşturdu ("* Göçebe hayat son derece zordur. 500 bin kişinin baskında dağılıp gitmemesi için ciddî bir organizasyona ihtiyaç duyulur. İşte bu organizasyon devlettir. Düşman görününce beş dakika zarfında çadırları yıkmakta, eli silah tutanları öldürmekte, hayvanları, kadınları, çocukları alıp götürmektedir. Eli silah tutanlar ne yapacaklarsa, işte bu beş dakikanın içinde yapmalıdırlar. Bunun için eli silah tutan devletle büt..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 08.22, 20 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Ali Murat Daryal sayfasını oluşturdu (" * Efendim, Batı’da şu anda yeni bir slogan türedi: Kültür evrenselleşiyor. Aslında evren­sel olan şey kültür değildir. Kültürün tarifine bakar­sanız, kültür milletlere veya iptidai kültürler kabile­lere has olduğu için, bunlar kültürdürler. Bir Çin kültürü, bir Amazon yerlileri kültürü gibi. Bunları var eden, onların kendilerine has olmasıdır. Aksi takdirde bütün dünyayı kuşatan kültür, kültür olmaktan ç..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 03.54, 20 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Serdar Kuzuloğlu sayfasını M. Serdar Kuzuloğlu sayfasına taşıdı
 • 20.38, 16 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Tohum sayfasını oluşturdu (" * Tohumu kaybetmek hem beslenme kültürünü hem de geleceğini kaybetmektir. Tohumları korumak ve çoğaltmak gelecekteki nesillerimizin de üzerimizdeki haklarıdır. Yerel tohumlarımız bizim milli kaynaklarımızdır. Bunları korumak milli görevdir ve milli güvenliğimizle ilgilidir. <ref>[https://sinop.edu.tr/cumhurbaskani-basdanismani-prof-dr-ibrahim-adnan-saracoglu-universitemizde/ Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan S..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 19.56, 16 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Evangelos Marinakis sayfasını oluşturdu (" * İstanbul’da, kendi şehrimizde böyle bir galibiyet elde etmek çok önemliydi. Bizim için çok anlamlı bir zaferdi. Bu zafer bana 2012’de İstanbul’da EuroLeague şampiyonu olduğumuz geceyi hatırlattı. Çocuklara da soyunma odasında söyledim. Bu akşam burada kazanırsanız efsane olursunuz. Bu zaferi şehrimizdeki tüm Yunan halkına adıyorum. <ref>[https://tr.sputniknews.com/20210930/olympiakosun-sahibi-marinakis-istanbulda-kendi-seh..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 16.09, 12 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Tarık Tufan sayfasını oluşturdu (" * Büyük edebiyat, iyi edebiyat, büyük romancılar tıpkı sevdiğimiz insanlar, dostlarımız gibi hayatın en karanlık, umutsuz ve sarsıcı anlarında, aklımızın, kalbimizin ve ruhumuzun yetmediği anlarda bize şunu söyler; 'Yalnız değilsin ve bütün bunlar geçer.' Büyük edebiyat, insan için hayatın karşısındaki bütün zayıflıklarına, bütün saldırılarına karşı ayakta kalabilme, güçlü olabilme imkanları açar. Durduk..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 15.53, 12 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, İbrahim Sadri sayfasını oluşturdu (" * O kadar çok tanımı var ki şiirin. Neredeyse herkes için farklı bir anlamı, farklı bir duruşu var. Yine de insanın kalbinden geçenleri, içinden geldiği gibi ortalığa dökmesi diye bir tanım getirebiliriz belki.. Benim içinse şiir, kendimi ifade etme yöntemi. Bir çeşit konuşma. Ya da hatıralara uğrama metodu. Hayatın koridorlarında savrulup giderken , "bir dakika ben de buradayım" diyebilmektir diye düşünüyorum.<ref>[https..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 05.52, 12 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Erol Erdoğan sayfasını oluşturdu (" * Eskiden yüzyıllarla ifâde edilen değişim aralıkları, artık on yıllara düştü. Eskiden 18. yüzyıl tarımından, 19. yüzyıl edebiyatından, 15. yüzyıl savaş yöntemlerinden bahsederken; şimdi diyoruz ki 1980-1990’lar… Eskiden dede ile torun arasındaki kuşak çatışması, artık iki kardeş arasına kadar düştü. Farkında olmamız gereken husus budur.<ref>[http://aylikdergisi.com/haber-sosyolog-erol-erdogan-musluman-tuketici-..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 05.17, 12 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Durali Yılmaz sayfasını oluşturdu (" * Gözüyle düşünen adamdan beyniyle düşünen toplum safhasına geçmemiz lazım.<ref>[http://aylikdergisi.com/haber-durali-yilmaz-ile-kultur-ve-edebiyat-uzerine-4261.html Durali Yılmaz ile Kültür ve Edebiyat Üzerine]</ref> ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Kişiler-J Kategori:1964 doğumlular" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 04.26, 12 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Julius Maada Bio sayfasını oluşturdu (" * Bu kadar acı ve sıkıntı içerisinde ayrımcılığa maruz kalmak, insanlıktan başkaymış gibi gözükmek, öyle algılanmak gerçekten çok üzücü. Küresel bağlamda barış sorunları ve çatışmalar varken gördüğümüz çifte standart gerçekten çok üzücü. Biz de bu dünyanın bir parçasıyız, bunu hissediyoruz. Sadece bir renkten ötürü 'seni istemiyoruz' denmesi çok kötü. Bu platform (ADF), bu üzüntüleri dile getirmek i..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 03.21, 12 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Rusya'nın Kırım'ı ilhakı sayfasını oluşturdu (" * Eğer 2014'te Kırım'ın işgaline tüm Batı, tüm dünya ses çıkarmış olsaydı acaba bugünkü tablo ile karşı karşıya kalır mıydık? Ama Kırım'ın işgaline sessiz kalanlar şimdi bir şeyler söylüyorlar. İyi güzel de adalet bu yerkürenin belli bir bölümünde geçerli diğer bölümünde ise geçersiz mi? Bu nasıl bir dünya. İşte ne yazık ki bu haksızlığın giderilmesi hususunda uluslararası toplum gereken hassasiyeti g..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 03.14, 12 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Charles Michel sayfasını oluşturdu (" * Rusya ile savaşta değiliz. Rusya, Ukrayna ile savaş başlattı. Ukrayna, AB'nin yakın bir ortağı ve dostudur. Bu yüzden ona birçok farklı şekilde yardım ediyoruz. Her şeye rağmen aynı anda Rusya ile iletişim kanallarını açık tutmaya çalışıyoruz. <ref>[https://www.aa.com.tr/tr/dunya/ab-konseyi-baskani-michel-rusya-ukrayna-savasi-gozumuzu-acti/2525860 AB Konseyi Başkanı Michel: Rusya-Ukrayna savaşı gözümüzü açtı]</ref>..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 08.21, 11 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Ruslar sayfasını oluşturdu (" * İki asır öncesine kadar Rus ruhu diye bir şey vardı. Şimdi Rus ruhu diye bir şey kalmadı. Hayalete dönüştü, dünyanın başına bela olmak üzere…<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/yusuf-kaplan/rus-ruhundan-avrasya-imparatorlugu-hayal-et-ine-2062200 Rus ruhu’ndan Avrasya imparatorluğu hayal/et/ine…]</ref> ** Yusuf Kaplan ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Kişiler-A" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 05.17, 11 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Kategori:1907 doğumlular sayfasını oluşturdu ("Kategori:20. yüzyılda doğanlar" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 04.30, 11 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Mehmet Karasan sayfasını oluşturdu (" * İnsanlık hayatının dinle başladığı ve başlangıçta din var olduğu, mukaddes kitaplar kadar felsefe ve ilmin de bize öğrettiği bir hakikattir. Geçmişte olduğu gibi, bugün de, ilimsiz, sanatsız, felsefesiz insan cemiyetleri vardır, fakat hiçbir zaman dinsiz bir cemiyet mevcut olmamıştır.<ref>[http://acikerisim.akdeniz.edu.tr/bitstream/handle/123456789/3091/T04254.pdf?sequence=1&isAllowed=y MEHMET KARASAN’IN HAYATI, ESERLERİ VE..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 17.15, 3 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Bekir Karlığa sayfasını oluşturdu (" * Hiçbir kültür diğerinden üstün değildir. Batı kültürünün üstün görülmesi aslında Batı Merkezli Medeniyet algısından geliyor. Batı kendini hep dünyanın merkezinde görmektedir. 16. yüzyılda yapılan haritalarda görüldüğü gibi dünyanın merkezi Batı'dan başlar. Hâlbuki Batı kültürü diğer kültürlerden üstün değildir. Her medeniyet ve her kültür birbirlerinden beslenir. Batı'nın üstünlük iddiası Batı em..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 12.58, 3 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Kategori:Kırgızistan sayfasını oluşturdu ("Kategori:Asya ülkeleri" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 12.55, 3 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Kırgızistan sayfasını oluşturdu (" * Dost ve kardeş ülke Kırgızistan'ın 31 Ağustos Bağımsızlık Günü'nü tebrik ediyor, Türk Milleti adına Kırgızistanlı kardeşlerimize selamlarımı, sevgilerimi sunuyorum. Kırgızistan'ın istikrar, refah ve kalkınmasına destek vermeye devam edeceğiz.<ref>[https://www.aa.com.tr/tr/gundem/cumhurbaskani-erdogandan-kirgizistan-bagimsizlik-gunu-paylasimi/2351494 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kırgızistan Bağımsızlık Günü paylaşım..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 12.01, 3 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, İmparatorluk sayfasını oluşturdu ("* İmparatorluklar geri dönüyor. İmparatorluk geçmişi olanlar iddialarını bugüne ve geleceğe taşıyor. Rus yayılmacılığı için yeni bir dönem başlıyor. Avrupa savunması için yeni bir dönem başlıyor. 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk kez baraj kapıları açıldı. Hangi ülkenin sular altında kalacağını tahmin etmek zor değil.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/ibrahim-karagul/putin-cilginliklar-cagini-baslatti-20620..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 01.47, 3 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Kategori:1780 yılında ölenler sayfasını oluşturdu ("Kategori:18. yüzyılda ölenler" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 19.01, 2 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, 2022 Rusya'nın Ukrayna'yı işgali sayfasını oluşturdu ("* Putin, felaket bir şekilde can kaybı ve acı getirecek kasti bir savaşı seçti. Bu saldırının getireceği ölüm ve yıkımın tek sorumlusu Rusya'dır. ABD ve müttefikleri birlik ve kararlılıkla karşılık verecektir. Dünya, Rusya'dan hesap soracak.<ref>[https://www.aa.com.tr/tr/dunya/abd-baskani-biden-bu-saldirinin-getirecegi-olum-ve-yikimin-tek-sorumlusu-rusyadir/2511893 ABD Başkanı Biden: Bu saldırının getireceği ölüm ve yıkım..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 18.53, 2 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Dmitro Kuleba sayfasını oluşturdu (" * Putin, Ukrayna'ya karşı geniş çaplı bir savaş başlattı. Ukrayna'nın barışçıl kentlerinde saldırılar sürüyor. Ukrayna kendini savunacak ve kazanacak. Dünya Putin'i durdurabilir, durdurmalı. Harekete geçme zamanı .<ref>[https://www.aa.com.tr/tr/dunya/rusya-ukraynaya-askeri-mudahalede-bulunuyor/2511872 Rusya, Ukrayna'ya askeri müdahalede bulunuyor]</ref> ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Kişiler-M Kategori:1947 doğumlul..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 18.29, 2 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Parlamenter sistem sayfasını oluşturdu (" * Parlamenter sistem darbelerden sonra adeta koalisyonlar sistemi haline geliyor. Parlamenter sistemde koalisyonların olmadığı dönemlerde ortalama büyüme yüzde 6,1 gibi bir devamlılık arz ediyor. Ama darbelerden sonra koalisyonlar süresince yüzde 3,1’e düşüyor. Ama bunun içerisinde başarılı bir veya iki çok partili koalisyon var, birisi Sayın Demirel’in başbakanlığında, diğeri bizim Sayın Erbakan’la kurduğumuz Refahyol,..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 18.25, 2 Mart 2022 Tarih Mesaj katkılar, Koalisyon hükûmeti sayfasını oluşturdu (" * Benim en büyük endişem parlamenter sistemde koalisyonlara geri dönmek. Bunu sadece yaşadığım için söylemiyorum, rakamlar da bu endişemi destekliyor. Koalisyonlar genelde bir önceki darbelerin ürünü oluyor. Tarihe bakıyorsunuz, Adnan Menderes 10 yıl boyunca çok iyi bir performans gösteriyor. ondan sonra Süleyman Demirel geliyor, o da iyi bir performans sergiliyor. Ama ne yapılıyor, biri idam ediliyor, diğeri cezaevine yollanıyor..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 19.33, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Mustafa Merter sayfasını oluşturdu ("* Bir narsisist size baktığı zaman gözleri sanki dumanlıdır. Bakar da görmez. Bakışı hep satıhta kalır. Narsisist size bakar ama sizde yine kendi istediğini görür. Siz onun için yalnızca bir vasıtasınızdır. Bunu gizlemek için de size iltifat edebilir ama hep çıkarcı bir yönü vardır bu iltifatların da. Oradan bir şeylerin gelmesini bekler. Kullanır insanları. En yakın çevremizde böyle insanlar vardır. Bu insanlar çok..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 18.56, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Norman G. Finkelstein sayfasını oluşturdu (" * İsrail, hiçbir Ortadoğu ülkesinin modern dünyada yer almasını istemiyor. Bölgeyi kontrol altında tutmak için de Arap-Müslüman toplumunu geri planda tutuyor. İsrail, bu baskıcı politikalarına karşı çıkan rejimlere -Mısır’ın seküler rejimiyle, İran’ın teokratik rejimi arasında fark gözetmeden- tepki gösteriyor buna karşın anti-semitik ve teokratik olan S. Arabistan’a karşı çıkmıyor. Çünkü S.Arabistan, İsrail..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 17.23, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Mehmet Bulut sayfasını oluşturdu (" * Bizim Müslümanlar ve Türkler olarak tarihte kurduğumuz en uzun ömürlü devlet Osmanlı Devleti’dir. Bu devlet ayrıca “modern zamanlarda” yaşayan en uzun ömürlü devlet idi. Onun için Osmanlıları, toplumunu ve kurdukları müesseseleri iyi tanımamız ve bilmemiz gerekir. <ref>[https://gencdergisi.com/14180-sorunlarimizi-kendi-birikimlerimizle-cozebiliriz.html Sorunlarımızı Kendi Birikimlerimizle Çözebiliriz]</ref> ==Kaynakça=..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 16.39, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Kumar sayfasını oluşturdu ("* Kumar; irade ve iman zaafı, zaman israfı, güvensizlik, toplumsal çözülme, psikolojik çöküntü, alkolik olma özellikleri barındıran, sonunda alışkanlık haline gelip, insanlar arasında kin ve nefret oluşturan, en kötüsü de Allah’ı unutturan bir hastalıktır.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/faruk-beser/insanligin-bir-bas-belasi-kumar-2060520 İnsanlığın bir baş belası, kumar]</ref> ** Faruk Beşer ==Kaynakça== {{..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 15.35, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Faruk Beşer sayfasını oluşturdu (" * Din kolaydır ama insanlar bazen onu zorlaştırabilirler. Mesela herhangi bir görevin ya da ibadetin, şu kadarı bulunursa olur ucuyla, en mükemmel ucu arasında sayısız dereceler vardır.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/faruk-beser/allahin-dini-kolaydir-onu-biz-zorlastiririz-2062051 Allah’ın dini kolaydır, onu biz zorlaştırırız]</ref> ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Kişiler-E Kategori:1945 doğumlular" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 14.59, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Tüketim sayfasını oluşturdu ("* Tüketim kültürüne karşı tok gözlülüğü geliştirmek gerekir; tasavvuf kültürü bunu çok güzel vurgular. Tüketirken bir lokma bir hırka anlayışını bırakmamamız gerekir. Üretimde doğru orantılı, tüketimde de ters orantılı bir yarışa girmek gerekir. Eğer insanlar tüketim her şeydir diye düşünürlerse tüketmek için her şeyi yaparlar. İnsanlar Yunus gibi tüketirken bir lokma bir hırka tüketmeli ama üretirken bin..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 11.59, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Soykırım sayfasını oluşturdu ("* Yahudiler, Almanya"da uğradıkları soykırımı, bir "Soykırım Endüstrisi"ne dönüştürerek, Gazze"de yaptıkları soykırımı gizleyemezler.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/gazze-degil-tel-aviv-bombalaniyor-35049 Gazze değil Tel Aviv bombalanıyor]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan == Kaynakça == {{kaynakça}} Kategori:Konular" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 11.41, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, İktidar sayfasını oluşturdu (" * Her iktidar insanlar için vardır, insanlar tarafından insanlar için oluşturulur. En başarılı ve en güçlü iktidar, en adil ve en az savaşan iktidardır. Dünyanın hangi ülkesinde iktidar olurlarsa olsunlar, yöneticiler öldürmeye değil, yaşatmaya odaklanmalıdırlar.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/amda-iktidar-savai-39492 Şam"da iktidar savaşı]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan == Kaynakça == {{kaynakça..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 11.36, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Şam sayfasını oluşturdu (" * İktidar savaşı denilince, akla gelen kentlerin başında Şam yer alır. İktidar olmak için Şam Medine ile savaşır. Şam''ın iktidar savaşı, Habil ve Kabil ile başlayan güç çatışmalarının en acı halkalarından biri olur. İktidar olmak için, insanları öldürmeye doymayanların savaşı, Şam''da devam ediyor. İktidarın adaletle değil, savaşla korunduğunu inananlar, dünyaya yağmur gibi ölüm yağdırıyorlar. <ref>[https:..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 05.24, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Müslüman sayfasını oluşturdu (" * Müslümanlar yeri ve zamanı geldiği zaman Hicret etmesini bilmeselerdi, İslam Endonezya''dan Fas''a, Tataristan''dan Güney Amerika''ya kadar yayılmazdı.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/goc-ya-da-hicret-41484 Göç ya da hicret]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan == Kaynakça == {{kaynakça}} Kategori:Konular" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 04.39, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Peygamber sayfasını oluşturdu (" * İlk Peygamber''le başlayan İslam medeniyeti, Son Peygamber''le noktalandı.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/hicbir-ey-eksik-birakilmamitir-42270 Hiçbir şey eksik bırakılmamıştır]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan == Kaynakça == {{kaynakça}} Kategori:Konular" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 03.14, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Ülke sayfasını oluşturdu (" * Kendi zenginliklerini değerlendiremeyen ülkeler, başkalarının kaynaklarından yararlanamazlar.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/osmanli-diasporasi-45058 Osmanlı diasporası]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan == Kaynakça == {{kaynakça}} Kategori:Konular" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 02.59, 20 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Kervansaray sayfasını oluşturdu (" * Ticaretin dönüştürücü gücünün bilincinde olan Türkler, İpek Yolu''nu baştan aşağı kervansaraylarla donatmışlardır. Kervansaraylar, bugünün limanları, havaalanları, demiryolu istasyonları ve şehirlerarası otobüs terminalleri gibi geçmişte ticaretin candamarlarını oluşturmuşlardır. Bunun için, Asya''nın içlerinden Avrupa''nın içlerine kadar İpek Yolu''nun üzerine binlerce kervansaray inşa edilmiştir. Kervansaray..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 18.17, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, İpek Yolu sayfasını oluşturdu ("* Bütün dünyanın bildiği en eski ve en canlı ticaret yolu, İpek Yolu''dur. İpek Yolu Pekin''den Roma''ya kadar Asya ve Avrupa''nın önde gelen, belli başlı şehirlerini birbirine bağlamıştır. Bu yüzden, medeniyetlerin tarihinde İpek Yolu''nun vazgeçilmez bir yeri ve önemi vardır. Yüzyıllarca İpek Yolu''nun güvenliğini sağlayan Türkler, İstanbul odak noktası olmak üzere, Anadolu ve çevresini bir medeniyet ve kültür merkezi..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 18.07, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Vikipedi sayfasını oluşturdu ("* Dünyada katılımcı ve paylaşımcı üretimin, en önemli örneklerinin başında Wikipedia gelir. Wikipedia, ücretsiz olarak, sayfalarını her ülkedeki okuyuculara açan, herkese madde yazarı olma imkanı veren, bilgisayar ortamında ve bütünüyle gönüllüler tarafından hazırlanan, dünyanın en büyük ansiklopedisidir. İnternette en çok başvurulan bilgi kaynaklarının arasındadır. Dünyada bilgi toplama, sınıflandırma, üretme..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 17.50, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Kategori:İsviçre sayfasını oluşturdu ("Kategori:Avrupa ülkeleri" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 17.46, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, İsviçre sayfasını oluşturdu (" * İsviçre, huzurun, güvenliğin, katılımcı doğrudan demokrasinin ve kültürel çoğulculuğun, doğal kaynak bolluğundan kaynaklanmadığını gösteren ender ülkelerin başında gelir. Ülkelerin İsviçre gibi, katılıma demokrasiyle yönetilen, çok dilli, çok kültürlü, üretim gücü büyük, bir barış devletine evrilebilmeleri için, doğal kaynaklardan daha çok, küresel hukuk ve etik, kurum ve kurallara saygılı, eğitim düzey..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 17.27, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Mesnevi sayfasını oluşturdu (" * Barış kitabı Mesnevi, bütün insanlığın bilgi ve bilgelik hazinesidir. Bilgelikler bilgeliğini bulan Mevlana, dünyanın hangi ülkesinde yaşarsa yaşasın, herkesi Mesnevi'nin bilgeliklerini paylaşmaya çağırır. Dünyada kim Mesnevi'den ne alırsa alsın, aldığını insanlığın hazinesinden alır. Akla zenginlik, gönle derinlik kazandıran Mesnevi'den, herkese yer vardır. Çoklukta birliği, birlikte çokluğu yakalayan Mesnevi'nin..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 17.08, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Belgrad sayfasını oluşturdu (" * Belgrad, iyi bir eğitim gören, kalemi kadar kılıcı da güçlü olan, Kanuni diyarıdır. Kanuni İstanbul'u Belgrad ile, Sırp taş ustaları da, yaptıkları su kemerleriyle, Belgrad›ı İstanbul ile bütünleştirdi.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/belgrad-balkanlarin-edirneusidir-2025018 Belgrad Balkanların Edirne’sidir]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Yerler" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 14.44, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, 21. yüzyıl sayfasını oluşturdu (" * Yirmi birinci yüzyıl İslam dünyasının savaşlarla yerle bir edildiği, ekonomik, siyasal ve kültürel dengelerinin altüst olduğu, dökülen kan ve gözyaşlarının göllere dönüştüğü yüzyıl oldu. Ortadoğu'nun çivisini çıkaran Amerika ve Rusya ile terör bir salgın hastalık gibi, bütün dünyaya yayıldı. Savaşlar teröre, terör savaşlara yeni teknikler, yeni yöntemler kazandırdı. Dünyanın her yanında, her gün intiha..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 13.09, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Seçim sayfasını oluşturdu ("* Seçimde oy kılıçtan daha keskindir.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/darbe-demek-olum-demektir-kan-demektir-2030481 Darbe demek ölüm demektir kan demektir]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 13.01, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Oylama sayfasını oluşturdu ("* Demokratik süreçte silahın yapamadığı değişimi oy yapar. * Demokraside seçmenin en büyük silahı oyudur.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/darbe-demek-olum-demektir-kan-demektir-2030481 Darbe demek ölüm demektir kan demektir]</ref> ** Ersin Nazif Gürdoğan" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 08.55, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Ersin Nazif Gürdoğan sayfasını oluşturdu (" * İnsanların milliyetleri değil marifetleri önemlidir.<ref>[https://www.yenisafak.com/yazarlar/nazif-gurdogan/en-guclu-devlet-ordusu-en-buyuk-olan-devlet-degildir-2028147 En güçlü devlet ordusu en büyük olan devlet değildir]</ref> ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Kişiler-E Kategori:1931 doğumlular Kategori:Türk yazarlar" içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
 • 08.11, 19 Şubat 2022 Tarih Mesaj katkılar, Orhan Okay sayfasını oluşturdu (" * Bir büyük insanın, bir müellifin ölümünden sonra ruhunun duyabileceği en büyük bahtiyarlık, eserlerinin devamlı olarak okuyucuya, yeni nesillere arz edilebilmesidir. Bunun aksi, uğranılacak talihsizliklerin en büyüğüdür.<ref>[https://www.turkyurdu.com.tr/yazar-yazi.php?id=2849 Bir İdealist, Bir Hoca, Bir Ağabey Orhan Okay]</ref> ==Kaynakça== {{Kaynakça}} Kategori:Kişiler-O Kategori:1940 doğumlular Kategori:2003 yı..." içeriğiyle yeni sayfa oluşturdu)
(en yeni | en eski) (50 daha yeni | ) (20 | 50 | 100 | 250 | 500) gör