Çağrı Mert Bakırcı

Vikisöz, özgür söz dizini
Çağrı Mert Bakırcı
Doğum tarihi 1990
Doğum yeri Ankara
Vikipedi maddesi
Vikiveri öğesi

Çağrı Mert Bakırcı (4 Temmuz 1990, Ankara), Evrim Ağacı'nın kurucu ortağı günümüz idareci sorumlusu olan Türk makine mühendisi, evrimsel biyolog,[1][2][3] bilim anlatıcısı[4] ve YouTuber.

Sözleri[değiştir]

  • Kaç kere fay hattı dinlemek istiyor insanlar? Kaç kere tektonik fay, kaç kere depremin tetiklenemeyeceğini, kaç kere depremin kesin olarak bilinemeyeceğini duymak istiyorlar? Yani bunu kaç kere konuşmamızı istiyorlar? Konuşalım... Bir kere daha konuşalım, on kere daha anlatalım, yüz kere daha anlatalım. Ama ne zaman harekete geçilecek? Bu ne zaman harekete dönüşecek?[5], 2023 Gaziantep-Kahramanmaraş depremleri hakkında olan bir bağış kampanyasında söyledikleri.

Kaynakça[değiştir]

  1. "Çağrı Mert Bakırcı - Tree of Evolution LLC". Evolutionary Engineer and Evolutionary Robotics. Google Scholar. 2020. 6 Temmuz 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. 
  2. "Bakıcı robotlar hayatımızı değiştirecek". Esra Öz - Çağrı Mert Bakırcı kimdir?. Milliyet Gazetesi - Pembe Nar. 19 Haziran 2020 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 24 Mayıs 2016. 
  3. "İnsandan ayırt edilemeyecek kadar güçlü bir 'yapay zeka' çok yakınımızda". Işıl Öz. T24 İnternet Gazetesi. 9 Ocak 2015 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 6 Ocak 2015. 
  4. "Çağrı Mert Bakırcı (cagrimertbakirci) | Profil". Evrim Ağacı. 20 Aralık 2019 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 5 Şubat 2021. 
  5. Bilim Kanalları Ortak Yayını - Deprem için Bağış Kampanyası
Çağrı Mert Bakırcı ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.