Eşkıya

Vikisöz, özgür söz dizini
(Eşkıya (film) sayfasından yönlendirildi)
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Eşkıya
{{{Film afişi}}}
Yönetmen Yavuz Turgul
Yapımcı
Senaryo yazarı Yavuz Turgul
Yazar {{{Yazar}}}
Oyuncular Şener Şen
Uğur Yücel
Sermin Şen
Yeşim Salkım
Kamuran Usluer
Ülkü Duru
Özkan Uğur
Görüntü yönetmeni Uğur İçbak
Görüntüler
Kurgu
Müzik Erkan Oğur
Gösterim tarihi {{{Gösterim tarihi}}}
Yapım yılı, ülkesi 1996, Türkiye
Yapım şirketi
Dağıtım şirketi
Süre 121 dakika
Dil Türkçe
Diğer adlar {{{Diğer adlar}}}
Bütçe
IMDb sayfası
  • Berfo: Demek sen benim yaptıklarıma ihanet diyorsun ha? İyi, peki öyle olsun. Peki şimdi ben sana şöyle desem; ben bunları yaptım, çünkü aşıktım ben, yani vurulmuştum, ölüyordum aşkımdan. Bunun üzerine kim bana ne diyebilir ha? İhanet mi? Aşkım için yaptım ulan! Ahlaksızlık mı? Evet yaptım. Ben en yakın arkadaşımı seni, jandarmaya ihbar etmiş adamım. Sen yapabilir miydin benim yaptığımı? Ha? En sevgili arkadaşına ihanet edebilir miydin? Onu jandarmaya ihbar edebilir miydin? Arkadaşının altınlarını çalabilir miydin? O altınlarla arkadaşının sevdiği kadını anasından babasından satın alabilir miydin? Arkadaşını ölüme gönderebilir miydin? Ama ben yaptım. Aşkım için ulan!... Şimdi söyle bana; hangimizin aşkı Keje'ye daha büyük ha? Hangimizin? Hangimiz Keje için böyle büyük bir günaha girmeyi göze alabildik? Ben bu aşk için cehennemde yanmaya hazırım. Ya sen?
  • Baran (Şener Şen): Beni hapiste vurdular Keje, ölmedim. Hastalandım bi' ciğerimi orada bıraktım gene ölmedim. Çok dövdüler beni kan kustum ama ölmedim. Yaşadım... Seni bir kez daha görebilmek için yaşadım. Şimdi bana dediler ki, kimse sesini duyamıyormuş, susmuşsun. Benimle de konuşmayacak mısın Keje? Sesini duyamayacak mıyım?
  • Cumali (Uğur Yücel): Çok korkuyorum Eşkıya. Beni bırakma, çok korkuyorum... çok.
    Baran: Korkma sadece toprağa gideceksin... Sonra toprak olacaksın... Sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin... Oradan özüne ulaşacaksın... Çiçeğin özüne bir arı konacak... Belki... belki o arı ben olacağım.
  • Berfo (Kamuran Usluer): Sevdiğin kadını kıytırık bir herifin hayatı için harcadın. Halbuki o kadın seni bir ömür bekledi. Hayatın sevda karşısında ne önemi var?
    Baran: Doğru... Sevdanın karşısında hayatın ne önemi var?
Wikipedia-logo-v2.svg
Eşkıya ile ilgili daha fazla bilgiye Vikipedi'den ulaşabilirsiniz.