Timur: Revizyonlar arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
322 bayt eklendi ,  7 yıl önce
Mehmet Beyazıt Mete adlı kullanıcının son değişikliği reddedilerek Felecita sürümüne (115179) geri dönüldü
[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
(Bunda meşhur Melik-i Turan sözünde Türk Oğlu Türk'üz sonradan eklemedir sözün aslı değildir Fridevsi'ye yaptığı şey ise delilsizdir sadece yermek için kullanılır yani kesin bir kayıt yoktur.)
(Mehmet Beyazıt Mete adlı kullanıcının son değişikliği reddedilerek Felecita sürümüne (115179) geri dönüldü)
}}
 
* Biz Kimki Melik-i Turan, Emir-i TürkistanmizTürkistan'ız, biz ki Türk oğlu Türk'üz; biz ki milletlerin Bizen Kimkadimi Halklarınve Enen Kadimiulusu Türk'ün Başbuğumizbaşbuğuyuz!
* Türklüğü yüceltmek için yaşa, Türk'e kılıç kaldıran eli kır!
* Âlemi yaradan Tanrı yalnızdır; O’nun şeriki (ortağı) yoktur. Böyle olunca, Tanrı’nın mülkü olan yeryüzüne sahip olan kişinin de şerikinin (ortağının) olmaması gerekir.
* Güç birliktedir!
* Özgürlük denizi göremeyen kılıcın ucundaki ölü böcek gibidir.
* Oğul, torun, dost, müttefik, benimle bağlılığı olan herkes iyiliğimden nasiplendi. İkbal ve saadetimin parlaklığı ve yüksekliği hiç kimseyi unutmaya sebep olmadı. Tarafımdan her zaman, herkes lâyık olduğu mükâfat ve hürmete kavuştu. İkbal yıldızımın sönüklüğü zamanlarında edindiğim tecrübeler, dostlara karşı nasıl, düşmanlara karşı nasıl davranmak gerektiğini bana öğretmişti
* Ey Firdevsi! Sen Şehname'nde milletinin, Türkler üzerine kazandığı galebelerle övündün. Kalk gör, bugün İran topraklarıyla beraber, mezarın Türk kahramanlarının ayağı altındadır.
* Tecrübelerim bana gösterdi ki, [[hukuk]]a bağlı olmayan bir hükümet uzun müddet ayakta kalamaz. Böyle hükümetler çıplak olup, kendini gören herkese karşı gözlerini yere diken ve kimsenin yanında hürmet ve itibarı olmayan birine benzerler. Hatta böyle bir hükümet, tavanı, kapısı, avlu duvarları olmayan ve her önüne gelenin içeriye daldığı bir eve de benzetilebilir.
* Tecrübe gösterdi ki hakiki dost şudur: Asla gücenmez, dostunun düşmanları onun da düşmanlarıdır ve gerektiğinde hayatını feda eder.
3.527

düzenleme

Gezinti menüsü