Süleyman Nutku: Revizyonlar arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
64 bayt kaldırıldı ,  7 yıl önce
95.12.93.116 adlı kullanıcının son değişikliği reddedilerek Kenan Cenk Manisalı sürümüne (82652) geri dönüldü
Değişiklik özeti yok
(95.12.93.116 adlı kullanıcının son değişikliği reddedilerek Kenan Cenk Manisalı sürümüne (82652) geri dönüldü)
"Efendi oğullarım. Görüyor ve anlıyorsunuz ki babanız size istediklerinizi alabilmek için denizlerde çalışıyor, çabalıyor. Rahatını aramıyor, etrafımızda dalgalar kabarıyor, gürlüyor, vahşice hücum ediyorlar gemimize. Babanız hep sizi düşünüyor. Bir gün gelecek babanız çok daha yaşlanmış olarak eve dönecek ve size güzel şeyler, maymun, papağan, kuşlar, yemişler getirecek. Siz de onun yanına oturup okuduğunuz kitaplardan öğrendiklerinizi babanıza anlatacaksınız. Çalışmamış ve öğrenmemiş olanlar o zaman utanır ve babasının yüzüne bakamaz. Şimdi çok çalışınız. Nutku" ( Süleyman Nutku beyin 04/08/1909'da eşi Firuze hanım ve oğullarına yazdığı mektubun son cümleleri )
Efendi oğullarım.
</br>Görüyor ve anlıyorsunuz ki babanız size istediklerinizi alabilmek için denizlerde çalışıyor, çabalıyor. </br>Rahatını aramıyor, etrafımızda dalgalar kabarıyor, gürlüyor, vahşice hücum ediyorlar gemimize.
</br>Babanız hep sizi düşünüyor. Bir gün gelecek babanız çok daha yaşlanmış olarak eve dönecek ve size güzel şeyler, maymun, papağan, kuşlar, yemişler getirecek.
</br>Siz de onun yanına oturup okuduğunuz kitaplardan öğrendiklerinizi babanıza anlatacaksınız. Çalışmamış ve öğrenmemiş olanlar o zaman utanır ve babasının yüzüne bakamaz. Şimdi çok çalışınız.
</br>''Nutku''
</br>(''Süleyman Nutku beyin 04/08/1909'da eşi Firuze hanım ve oğullarına yazdığı mektubun son cümleleri'')
{{Vikipedi|Süleyman Nutku}}

Gezinti menüsü