Mustafa Durdu

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Mustafa Durdu
Wikipedia-logo-v2.svg Vikipedi maddesi
Notification-icon-Wikidata-logo.svg Vikiveri öğesi

Mustafa Durdu, köşe yazarı.

  • IŞİD ne kadar yanlış metot uygularsa uygulasın sonuçta Müslümandır. Yanlışlar, hatalar ve günahlar onları kâfir yapmaz. Müslüman Müslümanın kardeşidir. Türkiye bir yardımda bulunacaksa TSK yerine PKK ile onlar savaştığı için IŞİD'e yardımda bulunmalı. Türk halkının önemli bir kısmı IŞİD'i destekliyor. Bunu kamuoyu araştırmalarında görebilirsiniz. Bakın son yapılan anketlere her şey açık. Hükümet bu durumu dikkâte almalı.[1]
  • Bir kısım eylemci necis ayakları ve cünüp bedenleri ile Dolmabahçe’deki camiyi, ABD’nin kâfir askerleri gibi kirlettiler, yağmaladılar. Cami içinde içkilerini zıkkımlandılar. Bunlar görünenlerdi. Bir de görünmeyenler var. Çünkü güvenlik kameraları tahrip edilmiş. Camide grup seks bile yapmış olabilirler. Müslümanların harimiismetine tecavüz edildi. Müslümanlar onların mabetlerine saygı duyarken aynı saygıyı onlar göstermedi.
(Taksim Gezi Parkı prostetolarını eleştirdiği Bunlar CIA’nın Çocukları başlıklı yazısından)
  • Bugün Alevi, Ermeni, Gayrimüslim veya BDP/KCK/DPI/PKK’lı Kürtçü olmak bir ayrıcalık vesilesidir. Kartel medyası hemen sahip çıkar. Bunların söyledikleri fikir özgürlüğüne girer. Hakaretleri iltifat makamında addedilir. Televizyonlarda boy gösterirler. Çabucak organize olarak sokaklara dökülürler. Bunlara lakayt söz söyleyen süründürülür. Ömür billah iflah olmaz. Sine-i millete dönmek zorunda kalır. Burası Türkiye işte. Sessiz çoğunluğun olduğu ülke.[2]
  • Batı ittifakının en çok çekindiği ve karalamak için her yolu denediği Cihadî Selefilerdir. Bugün onlar dünyanın dört bir tarafında cihada sarılarak ümmetin onurunu kurtarmışlardır.
  • Ceylanpınar sınırında El-Nusra Cephesi’nin küffarla cihadı bütün Müslümanların onurudur. Türkiye’deki Müslümanların duaları El-Nusra ile beraberdir. Hükümet bu durumu en kısa sürede görmeli ve ABD’ye karşı kozunu oynamalıdır. Türkiye’nin toprak bütünlüğünün bir süre daha sağlanması, Suriye’nin İslâm inkılâbıyla şereflenmesi için El-Nusra’nın desteklenmesi ve silahlandırılması en azından ulusal çıkarlara uygundur.
  • Karma eğitimi savunanlara sormak istiyorum: Siz kızlarınızın erkeklerle aynı sınıfta, aynı sırada kucak kucağa oturmasından nasıl rahatsız olmazsınız? Liselerde kızlarla erkeklerin birbirlerine nasıl el şakalarını yaptıklarını bilmiyor musunuz? Flört ilişkilerinin liselerde başladığını bilmiyor musunuz? (...) Tesettüre alıştınız. Ayrı kız okulları ile erkek okullarına da alışacaksınız. Başka çareniz yok. Tesettür bir bütündür çünkü. Biri örtüyle biri davranışla olur. Örtü ile olan tesettür özgürlüğü gerçekleşti elhamdülillah. Şimdi sıra tesettürün davranış boyutu olan haremlik-selâmlık konusunun gerçekleştirilmesinde.

Kaynakça[değiştir]

  1. "Yakıp Yıkmanın Serbest Olduğu Bir Ülke" başlıklı yazısı, 15. 10. 2014, habervaktim.com
  2. 11 Temmuz 2012 tarihli yazısından.