Emre Dorman

Vikisöz, özgür söz dizini
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Emre Dorman, Çeşitli üniversitelerde “Felsefeye Giriş, İslam Felsefesi, Din Felsefesi” dersleri vermekte, teoloji, felsefe ve din-bilim ilişkisi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Eserlerini Telifsiz Olarak Yayınlaması Üzerine:

•Ben kişisel bir tercih olarak kitaplarımdan telif ücreti almadığım gibi satışından da herhangi bir para kazanmıyorum. Satın alacağınız kitaplardan elde edilecek gelir, yayınevi tarafından hem mevcut kitapların yeniden basımı hem de yeni kitaplarımın basım maliyetleri için kullanılacaktır.

•Allah’ın dinini en doğru şekilde anlamak, yaşamak ve anlatmaktan başka bir amacım yok. Kuran’da bize en güzel şekilde örnek olan peygamberlerin en öncelikli uygulamaları yapmış oldukları tebliğ karşılığında insanlardan ücret talebinde bulunmamaktır. Allah’ın dini sadece Allah rızası için yaşanır ve anlatılır. Din üzerinden para kazanmak ya da çeşitli menfaatler elde etmek kabul edilemez. Bunu yapanlara da bir şey demem. Herkesin kendi tercihi kendi hesabıdır.

Kitaplarından Kayda Değer Sözler:

- Dinde olmamasına rağmen, bazen özendirme ve teşvik etmek için iyi niyetle bazen de özünde inkârcı ve münafık olanların elinde kötü niyetle uydurulan şeyler, uyduruldukları dönemle sınırlı kalmamış ve günümüze kadar varlığını sürdürerek İslam dininin omurgasını eğen bir kambur olmuştur. Gerek İsrailiyat (Yahudi) ve Mesihiyat (Hıristiyan) kaynaklı gerekse müşrik ve münafıkların zaman içinde organize şekilde İslam dininin içine soktukları uydurmalar, insan yaratılışına uygun olan dini anlaşılmaz, yaşanılmaz ve içinden çıkılmaz bir hale getirmiştir. (Allah'a Öğretilen Din)