Timur: Revizyonlar arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
164 bayt eklendi ,  9 yıl önce
düzenleme özeti yok
[kontrol edilmiş revizyon][kontrol edilmemiş revizyon]
(88.241.204.164 (k - m - e) tarafından yapılan değişiklik geri alındı.)
Değişiklik özeti yok
|ölüm_yeri= Otrar / [[Kazakistan]]
}}
*Abicim inanır mısın Ankara'ya geldiğimde filleri ağaçların arasına sakladım, o kadar yeşlillik o kadar ormanlıktı. Bizim filler de Greenpeace'ci değiller sonuçta ezip geçtiler ağaçları, Ankara kurak kaldı. Ha Odtü'nün falan ormanları var, Kurtuluş Parkı falan var da o zamanki gibi değil tabi.
 
*Beyler ben Ankara'yı aldım, YKM'nin önünde bekliyorum sizi.
*Biz ki Melik-i Turan, Emîr-i Türkistan'ız, biz ki Türk oğlu Türk'üz; biz ki milletlerin en kadîmî ve en ulusu Türk'ün başbuğuyuz!
* Nüfuzu dayaktan daha zayıf olan bir "vali" oturduğu makama layık değildir. Ama kadınsa bacımdır evelallah kötü gözle de bakmayız.
* Tecrübelerim bana gösterdi ki, [[hukuk]]a bağlı olmayan bir hükümet uzun müddet ayakta kalamaz. Böyle hükümetler çıplak olup, kendini gören herkese karşı gözlerini yere diken ve kimsenin yanında hürmet ve itibarı olmayan birine benzerler. Hatta böyle bir hükümet, tavanı, kapısı, avlu duvarları olmayan ve her önüne gelenin içeriye daldığı bir eve de benzetilebilir.{{gününsözü|23 Mart 2008}}
* Hak uğruna sarf olunan para hiçbir vakit israf sayılmaz. Ama tuvalete verdiğim paraya daima acımışımdır. Sefere falan çıkınca mecbur yol kenarında bi benziciye falan girmek zorunda kalıyorsun, paralı olunca moralim bozuluyor. Zaten söylemesi ayıp kendi evim dışındaki yerlerde abdest bırakamam. Harezm seferine çıktığımızda 6 sene çişimi tuttuğumu bilirim. Bi de küçükken sarışınmışım. Babam hep tümörüm olsa adını Tim-ur koyarım demiş.
* Bahadırlık ancak tehlikeli bir anda sabredebilmektir.
Allah tümör değil oğul nasip edince benim adım Tim'ur olmuş.
* Tecrübe gösterdi ki hakiki dost şudur: Asla gücenmez, dostunun düşmanları onun da düşmanlarıdır ve gerektiğinde hayatını feda eder.
* Komuta edemediğim 10000 adamım olacağına, komutam altında olan 10 adamım olmasını tercih ederim. Ama adamların hepsinde en az 200 can olacak, kalkanlar, kılıçlar falan hep +9 basılı ve full özellikli olacak. Kasılırken de deli gibi exp gelecek var ya kanka kınayt oynar gibi savaşırık ha.
* Kuvvetli bir hükümdarın adil bir veziri, efendisinin bütün adaletsizliklerini tamir edebilir. Fakat bizzat vezir de zalim olursa devlet binası yerle bir olur.{{gününsözü|19 Mart 2007}}
* Nüfuzu dayaktan daha zayıf olan bir "vali" oturduğu makama layık değildir.
* Hak uğruna sarf olunan para hiçbir vakit israf sayılmaz.
* Komuta edemediğim 10000 adamım olacağına, komutam altında olan 10 adamım olmasını tercih ederim.
* Özgürlük denizi göremeyen kılıcın ucundaki ölü böcek gibidir.
* Oğul, torun, dost, müttefik, benimle bağlılığı olan herkes iyiliğimden nasiplendi. İkbal ve saadetimin parlaklığı ve yüksekliği hiç kimseyi unutmaya sebep olmadı. Tarafımdan her zaman, herkes lâyık olduğu mükâfat ve hürmete kavuştu. İkbal yıldızımın sönüklüğü zamanlarında edindiğim tecrübeler, dostlara karşı nasıl, düşmanlara karşı nasıl davranmak gerektiğini bana öğretmişti
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü