"Bir Bulut Olsam" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
+ ek
k (dz)
(+ ek)
'''''[[:w:Bir Bulut Olsam|Bir Bulut Olsam]]''''', senaryosunu [[w:Meral Okay|Meral Okay]]'ın yazdığı, 2009'da yayınlanan televizyon dizisidir.
 
== 1. bölüm ==
*'''Narin''': Ben Narin Bulut. Güzelyurtluyum. Beni okulumdan söküp, amcamın oğlu Mustafa Bulut'a eş diye verdiler. Beni korumak için Hatun anam önlerine yattı, yalvardı. "O daha çocuk, bırakın büyüsün" dedi. Canıyla ödedi. Beli kırıldı, sesi kesildi. 482 gün oldu. Günü geceye eklerim, derdimi bulutlara söylerim. Bu rüzgâr yüklü konakta beni bir bulutlar dinler bilirim. Bilirim, cennet de cehennem de burada.
 
*'''Narin''': Rabbim. Bu bebeleri koru, daha çocukturlar. Görecek güzel günleri, yiyecek yemişleri vardır. Anaları, babaları, kardeşleri vardır. Dilsiz anamın, benim dualarımı kabul et. Biz sana güveniriz. Bu bastığımız toprak mezarları olmasın, yazıktır. Çok yazık.
 
*'''Narin''': Ülkemizin üç yanı denizlerle, bir yanı zalimlerle çevrilmiştir.
 
*'''Narin''': Merhametli, şefkatli Rabbim. Üstümüze rahmetini, nurunu yağdırırsın. Toprağın, bulutların sahibi sensin. Bu bebelerin canı sana emanet. Sana teslimiz.
 
*'''Mustafa''': Bugün de ölmedin Narin. Yine bana dönüyorsun işte. Ne yağmur, ne fırtına, ne de mayın. Ben senin kaderinim.
 
*'''Mustafa''': Sen benim ipeğimsin. Narin. Kim gelirse gelsin bu değişmez. Bunu aklından çıkarma. Şeytan mı var senin kafanin içinde? O uzak tutuyor seni. Tamam, böyle de kabulüm. Narin, beni kabul et artık.
 
*'''Mustafa''': Yanayım, kurtulayım diyorsun ha? Olur. O zaman bu aşkın ateşiyle beraber yanarız. Cennete de cehenneme de beraber gideceğiz. Yana yana sevdim ben seni Narin.
 
*'''Narin''': Rabbim, sana geliyorum. Ben Narin Bulut. Beni kocam Mustafa Bulut öldürdü.
 
== 29. bölüm (final) ==
446

değişiklik

Gezinti menüsü