"John Lennon" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
düzenleme özeti yok
k
k
 
*Beatles topluluğu [[İsa]]'yı gölgede bıraktı.
*'''Eğer herkes başka bir televizyon seti yerine barış isteseydi, o zaman barış olurdu.'''
*Gerçekten bir eylemimiz yok aslında. Sadece burdaburada şarkı söyleyip biraz hareket ediyoruz.
*Tek istediğim onun mutlu büyümesi. Ana konu bu.
:''(Çocuğu Julian Lennon'dan bahsederken)''
*Tanrı, acılarımızı yüklediğimiz bir kavramdır.
:''("God" şarkısından)''
*HristiyanlıkHıristiyanlık bitecek. Kaybolacak ve sönecek. Bunu savunmama bile gerek yok, haklıyım ve doğru olduğum görülecek. Şu an İsa'dan daha popüleriz ama hangisi ilk gidecek bilmiyorum, Rock 'N' Roll mu Hristiyanlık mı. İsa fena değildi ama onun havarileri odun ve sıradanlardı. Onların bu işi bu kadar çevirmeleri Hristiyanlığı mahvediyor.
:''(Büyük bir olasılıkla Lennon'ın söylediği en tartışmalı söz. Bu söz 4 Mart, 1996'da yazar Maureen Cleave'le bir söyleşinin parçası olarak England's Evening Standard gazetesinde yayımlandı. Bu söz Hristiyanlık'a kaba bir saldırı değil, Lennon'ın dinin bugünkü konumunu eleştiren ve The Beatles'ın dinden daha önemli olmaması gerektiğinin altını çizen bir yorumdu. Din, zamanın gençlerinin ilgisini çekmiyordu. Sırf bu sözle (tüm içerikten bir parça alınıp - Lennon'ın genellikle The Beatles'ın "Jesus'tan daha büyük" olduğunu söyleyen kısmıyla çarpıtılmıştı) Amerika'nın İncil Kemeri olarak adlandırılan aşırı dinci bölümüne saldırılarda bulunulmuştur. The Beatles kayıtları kitleler halinde yakılıp Ku Klux Klan tarafından da yanan haçlara çivilendi.)''
*Herhalde televizyon İsa'dan daha popüler deseydim hiçbir şey olmazdı. Ağzımı açtığım için özür dilerim. Ben Tanrı karşıtı, İsa karşıtı ya da din karşıtı değilim. Bunu kastetmiyordum. Bunu bir gerçek olarak söylüyordum ve buradan daha çok İngiltere için daha uygun bu. Bizim daha iyi ya da daha büyük olduğumuzu söylemiyorum. İsa'yla bir insan olarak bizi ya da Tanrı'yla bir şey ya da herneyse o olarak karşılaştırdığımı söylemiyorum. Ne dediysem onu dedim ve yanlıştı. Ya da yanlış anlaşıldı ve şimdi de bütün bunlara yol açtı.
*Sen yanımda olduğun müddetçe, gece geldiğinde, toprak karadığında ve ay görebildiğimiz tek ışık olduğunda, korkmayacağım...
: (Stand by me şarkısından. [[Yoko Ono]]'ya hitaben yazmıştır.)
*Tüm politikacılar Pierre TradeauTrudeau gibi olsaydı, dünya barışı var olurdu.
*12 yaşımdayken, bir dahi olduğumu ve kimsenin bunu farketmediğini düşünürdüm. Eğer dahi diye bir şey varsa, onlardan biri benim, ama eğer yoksa o zaman bunu takmıyorum.
*Elvis'ten önce bir şey yoktu.
*Büyük bir olasılıkla bir kaçık tarafından haklanırım.
:''(1960'da nasıl öleceği konusunda sorulduğunda bu cevabı verdi ve korkutucu bir şekilde bu tahmini doğru çıktı.)''
*Öldürecek ve uğruna ölünecek bir şey yok ve dindedin de yok.
:''(İmagine şarkısından)''
 

Gezinti menüsü