Vikisöz:Köy çeşmesi: Revizyonlar arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
nick düzeltme
(nick düzeltme)
== Kardeş Kuruluşlar ==
 
Bir sorunum hakkında yardım istiyorum. Wiki nin diğer kuruluşları olan wikipedia, wikimedia.. gibi sitelerde de amfetamin adında kullanıcı almak istiyordum ancak wikipedia da gördüm ki daha önce alınmış. Araştırdım ama kullanıcının her hangi bir katkısını göremedim kendi sayfası da yok anlaşılan sadece üyelik almış ve bırakmış. Ben bu kullanıcı adının tarafıma verilmesi için ne gibi bir sey yapabilirim ya da silinmesi için? --[[Kullanıcı:Amfetamin|Arya BehkamAmfetamin]] 17:00, 24 Şubat 2007 (UTC)
 
:Kullanıcının hesabı kullanıcı isteği ile kapatılmakta sen de benim gibi ufak harf değişikliği ile sorunu çözebilirsin Nosferatu adı tüm dünyada bu şekilde geçiyor fakat ben Nosferatü diyerek aldım tercihler sayfasında imzamı Nosferatu olarak değiştirdim tüm vikilerde de aynı ismi kullanıyorum--[[Kullanıcı:nosferatü|Nosferatu]] 09:01, 26 Şubat 2007 (UTC)
* Konu sayfalarında sözün sahibini bir alt satıra eklediğimizde sayfa daha okunaklı duruyor. Portekizce vikisözde benzer bir düzen kullanılıyor. [[Adalet]] sayfasında örnek bir uygulama var. Eğer sizler için de uygunsa bu düzeni benimseyelim.--[[Kullanıcı:Fuzûlî|Fuzûlî]] 20:33, 24 Şubat 2007 (UTC)
 
* Fikir güzel ben sevdim ancak şöyle bir değişiklik yapsak; örneğin o sayfada konfiçyusun yazılarının hepsini alt alta koyup bir tane konfuçyus yazsak hepsinin altına daha iyi olur. Söyleyenlerin karışmaması için de her söyleyenden sonra bir satır boşluk verilebilir mesela. --[[Kullanıcı:Amfetamin|Arya BehkamAmfetamin]] 21:11, 24 Şubat 2007 (UTC)
 
* Diğer dillerideki vikisözlerde birinde bunun uygulamasını görmüştüm. Benzer şekilde [[(Taslak)]] sayfasında bir örneği var. Daha zahmetli olsa da uygulanabilir.--[[Kullanıcı:Fuzûlî|Fuzûlî]] 22:56, 24 Şubat 2007 (UTC)
 
* Evet haklısın daha zahmetli ama gelişmekte olduğumuzu düşünürsek girdileri artan sayfalarda karışıklığı önlemek için bu sisteme geçiş zorunlu hale gelecek bence ve eminim o zaman çok daha zor olur bunları sonradan ayarlamak. --[[Kullanıcı:Amfetamin|Arya BehkamAmfetamin]] 23:32, 24 Şubat 2007 (UTC)
 
* Konu sayfalarındaki yeni uygulamanın, bir kişinin aynı sayfada birden fazla sözü olduğu durumlarda ([[yalnızlık|örnek]]) isabetli bir tercih olduğunu düşünüyorum. Ancak tekil sözler mevzubahis olduğunda alt alta [[evlilik|şu şekilde]] bir sıralanış açıkçası göze hoş gelmiyor (en azından benimkine:)) --[[Kullanıcı:Suelnur|Suelnur]] 22:40, 4 Mart 2007 (UTC)
:Ne dersiniz?--[[Kullanıcı:Fuzûlî|Fuzûlî]] 22:45, 26 Şubat 2007 (UTC)
 
* Fikir güzel. Bana göre yazılar daha önemli, yazılar için böyle bir proje yapılabilir; ancak resimler o kadar sorun değil resimleri ben 1 günde bütün eksikleri hallederim, ama eksikleri bulmak önemli olan. --[[Kullanıcı:Amfetamin|Arya BehkamAmfetamin]] 22:50, 26 Şubat 2007 (UTC)
 
* İlk proje konularımızı yazıların düzenlenmesine ayırabiliriz. Belli bir kaliteye ulaştıktan sonra da sıra görsel düzenlemelere gelir.--[[Kullanıcı:Fuzûlî|Fuzûlî]] 23:03, 26 Şubat 2007 (UTC)
439

düzenleme

Gezinti menüsü