"Josef Stalin" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
6 bayt kaldırıldı ,  11 yıl önce
 
==Stalin hakkında==
*Winston Churchill: "Komünistler şeytan'a hizmet ediyor; şeytan ise Stalin'e."
*Benito Mussolini'nin bir akşam yemeğinde Hitler'e söylediği söz: "Stalin'in kellesini Faşizm'in baltasıyla koparacağım."
*II. Dünya Savaşı sırasında A.B.D. Başkanlığı yapan Franklin Roosevelt'in Churchill'e yazdığı mektup: "Stalin, Kapitalizm'e karşı savaştığını sanıyor, aslında o bize yardım ediyor ve o zavallının bundan haberi bile yok. Bırakalım uyanmasın, Sovyetler zamanı geldiğinde zaten uyanacak. Ve uyandığı zaman biz onların modasını çoktan köhneleştirmiş olacağız."
*Adolf Hitler, Stalin Hakkında: "O sonradan görme aşağılık bir gün acı ile beraber can verecek ve o aşağılık can verirken Tanrı onunla beraber olmayacak. Çünkü Tanrı bir komünistin yanında yer alacak kadar aptal değildir."
*Francisco Franco'nun Mussolini'ye Josef Stalin hakkında söylediği söz: "Stalin'in yüzündeki ifade bana uysal bir şeytanı andırıyor."
*Necip Fazıl Kısakürek, Stalin öldüğünde şunları söylemiştir: "Allah, zalimlerin ebedi mekanını, dünyada yaptıklarıyla tayin eder."
*O, Rusya'yı tahta sabanlarla çalışıyorken buldu ve atomik pillerle donattıktan sonra ayrıldı.<br>[Encyclopaedia Britannica (1964) bölüm 5, sayfa 250.]
 
Anonim kullanıcı

Gezinti menüsü