"Fethullah Gülen" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
değişiklik özeti yok
Etiketler: Görsel düzenleme Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
*Ey Rahmeti Sonsuz! Şeytanın bile ümit bağladığı, o engin rahmetin hürmetine, 'Ben, ben' diyen görgüsüz ve saygısızların gözlerinden perdeyi kaldır. Teklif düğümünü azıcık çöz. Hayranlık duyulacak iş ve icraatını şaşkınlıkla seyredenlere bir kısım cilveler göster ve boşlukta olan gönülleri marifetinle doyur!<ref>M. Fethullah Gülen, Kitap ve Sünnet Perspektifinde Kader, Nil Yayınları, 34</ref>
*Evrâd u ezkâr, i’lâ-yı kelimetullah yolunda mücahede eden bir mü’minin en önemli zâd ü zahîresi; Allah Teâlâ ile münasebetinin de emaresidir
*Eğer bunlar hayatta kalırlarsa keşke'Keşke!' diyecekler ama diyemeyecekler.!
**(22 Temmuz 2016'da darbe girişiminden sonra yaptığı konuşma)
**(Bu sözleri 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirdikten sonra 22 Temmuz 2016' da darbeyi itiraf ederken ki konuşmaları)
*Elinizden geldiğince çevrenizi kendi benliğinden, egosundan uzaklaştırmaya çalışın. Eğer bir gün o ideal nesil, ütopyalarda resmedilen nesil, isbat-ı vücut edecekse, o, bencilliği olmayan, 'ben' davasından geçmiş, 'ene'yi bırakmış, hatta şirkin en hafifi olan 'biz'i de aşarak, 'Hüve'de/'O'nda tevhidi yakalamış, 'ene'yi yırtıp, 'Hüve'yi göstermiş nesil olacaktır. (Amerika'da Bir Ay, 2001 / s. 183)
*Etrafımızdaki en az melek sayısı kadar şeytan var. Bir boşluğumuzu görüp bizi tepe taklak getirmek için fırsat kolluyorlar.
 
==G==
* Gönülden “âh!” edenin her ‘âh'ına icabet edilmiştir. O'na doğru içten yükselen hiçbir ses cevapsız kalmamıştır. Elverir ki, biz sesimizi gönlümüzün sesi haline getirelim.
*Gıybet ve dedi-kodu kadar bir toplumu fesada sürükleyen ikinci bir virüs gösterilemez.
*Gönlünü Cenâb-ı Hakk'a vermiş mü'minler duaya doyma bilmezler.
 
==I==
*Izdırap, en duru ilham kaynağıdır.<ref>M. Fethullah Gülen, Ölçü veya Yoldaki Işıklar, s. 93, Nil Yay., İstanbul: 2008</ref>
 
==İ==
*Vücudumuzun bir yerinde ağrı, sızı olunca, ‘of, puf' diyeceğimize, ‘elhamdülillah' demeliyiz. Nasıl olsa ikisinde de ses çıkıyor. Fakat, birincisinde Rabb'in rubûbiyetine itirazın vebali, ikincisinde ise O'ndan gelene razı olmanın ecri var.
 
* Varsın bir sürü ahmak bir başarı ele etmiş gibi güle dursungüledursun. Düğünler dernekler kursun. O komik durumlarını birer bayram ilan etsinler.
**(22 Temmuz 2016'da darbe girişiminden sonra yaptığı konuşma)
**(Bu sözleri 15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirdikten sonra 22 Temmuz 2016' da darbeyi itiraf ederken ki konuşmaları)
 
==Z==
6.888

değişiklik

Gezinti menüsü