"Merhamet" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
21 bayt kaldırıldı ,  2 ay önce
k
İsmail Kendir mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Uncitoyen tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
("Hz" yazmıyor, z harfinin üstünde bir nokta var, yani "HZ" değil "HŻ" yazıyor. Hż kelimesinin "hazreti" kelimesinin kısaltması olarak kullanıldığını kanıtlayabilir misiniz?)
Etiketler: Elle geri alma Geri alındı
k (İsmail Kendir mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Uncitoyen tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
*Ahlakın temeli merhamettir. - [[Arthur Schopenhauer]]
*Hayvanlara karşı acımasız olan, iyi bir insan olamaz. - [[Arthur Schopenhauer]]
*İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez. - [[Muhammed|Hż.Muhammed (s.a.w)]] (Müslim, Fedâil, 66; Tirmizî, Birr, 16.)
*Merhameti öldürün. - [[Friedrich Nietzsche]]
*Günümüzde en temel meselenin merha­met olduğunu düşünüyorum. İnsanlar birbirine karşı çok kırıcı ve acımasız. Merhamet duygu­sunun ilköğretimden başlayarak okullarda bir ders olarak okutulması lazım. Çocuklara cana kıymanın kötülüğünün en başta öğretilmesi ge­rekiyor. Bugün dünyada büyük bir mülteci krizi ve bununda merkezinde yine merhametsizlik var. Mülteciler gittikleri her yerde güzel karşı­lanmıyor. Çok acımasız muamelelere maruz kalabiliyorlar. Bütün bunlar toplumda en büyük meselemizin empati ve merhamet olduğunu dü­şündürüyor.<ref>[https://www.dunyabizim.com/soylesi/kemal-sayar-gunumuzde-en-temel-meselenin-merhamet-oldugunu-dusunuyorum-h32288.html Kemal Sayar: Günümüzde en temel meselenin merhamet olduğunu düşünüyorum]</ref> - [[Kemal Sayar]]
6.566

değişiklik

Gezinti menüsü