"Joseph Goebbels" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
değişiklik özeti yok
k (Hheb1u4 mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Felecita tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
|ölüm_yeri=Führerbunker, Berlin, Nazi Almanyası
}}
'''Joseph Goebbels''', Nazi Almanyası'nın Halkıhalkı Aydınlatmaaydınlatma ve Propagandapropaganda Bakanıbakanı (1933-1945) ve ikinci şansölyesi (1945), [[Adolf Hitler|Hitler]]'in yakın arkadaşı ve yandaşı. Almanya'nın bir günlük şansölyesi.
 
== Sözleri ==
* Ait olduğunuz milletin adına, itaat ettiğiniz Führer adına, [[Adolf Hitler]] çok yaşa!
* Basını, hükûmetin kullanabildiği dev bir klavye olarak düşünün.
* Başarı önemli bir şeydir. Propaganda ortalama zekalıların konusu değildir, daha çok uygulayıcılarının konusudur. Sevimli veya teorik olarak doğru olması beklenmez. Harika, estetik olarak şık ya da kadınları ağlatan konuşmalar yapmayı önemsemem. Politik konuşmanın amacı, insanları düşündüğümüzün doğru olduğuna ikna etmektir. Taşrada Berlin'den başka konuşurum ve Bayreuth'ta konuştuğumda, Pharus Hall'da söylediğimden farklı şeyler söylerim. Bu pratik meselesidir, teori değil. Birkaç saman kafalının hareketi olmak istemeyiz, fakat daha çok, geniş kitleleri fetheden bir hareket olmak isteriz. Propaganda popüler olmalıdır, entelektüel olarak hoşa giden değil. Entelektüel gerçeği ortaya çıkarmak propagandanın görevi değildir.
6.529

değişiklik

Gezinti menüsü