"Mustafa Kemal Atatürk/Ekonomi" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
78.179.5.86 mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Jarould tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.
(Boye bir sozun varligi soz konusu degil. Referans verdigi "Atatürk'ün Tamim, Telgraf ve Beyannameleri, IV., 1917-1938, Ankara, 1964, s.78" de boyle bir kayit yok.)
k (78.179.5.86 mesaj tarafından yapılan değişiklikler geri alınarak, Jarould tarafından değiştirilmiş önceki sürüm geri getirildi.)
Etiket: Geri döndürme
 
*Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklâlden mahrum bir millet, medenî insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye lâyık sayılamaz.
 
*Görevinizi diğer kişileri kıskanmadan yapmalısınız. Kariyer yolunda yalnız değilsiniz. Sizinle aynı hedefe sahip başkaları da olacak. Bu hayat karşılaşmasında diğer rakipleriniz yetenekleri ile sizi geçebilirler. Bir başarı elinizden kaçabilir, bundan dolayı rakiplerinize kızmayınız. Eğer elinizden geleni yaptıysanız kendinize de kızmayınız. Asıl önemli olan kariyer yolunda verdiğiniz çaba ve emektir. İnsanın elinde olan ve kendisini mutlu edecek olan şey çabadır. (''Atatürk'ün Tamim, Telgraf ve Beyannameleri, IV., 1917-1938, Ankara, 1964, s.78'')
 
*Beni övme sözlerini bırakınız, gelecek için neler yapacağız onları söyleyiniz.
1.582

değişiklik

Gezinti menüsü