"Kullanıcı mesaj:Turgut46" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
k
::Politika sayfasında bulamadım da. Kaynaksız içerikleri çıkartsak herhangi bir sorun olur mu ya da ilgili sözleri kaynaklandırsak? Vitruvian, kaynaklandırılamayan içeriklerin çıkartılması gerektiğini söylemiş. Deneyimli kullanıcılar bile birbirine farklı şeyler söylüyor. [[Kullanıcı:Uğurkent|Uğurkent]] ([[Kullanıcı mesaj:Uğurkent|mesaj]]) 17:21, 30 Ocak 2017 (UTC)
:::Ben istenildiğinde geri getirilebilsin diye tartışma sayfasına taşıyorum. İngilizce Vikisöz de öyle yapıyor. Vitruvian öyle yapıyorsa o onun bileceği iş. Bunda ihtilaf falan yok, amaç aynı yöntem farklı sadece. Kaynaklı söz eklemek istersen, bunu desteklerim. Amaç kaynaksız sözleri azaltmak sonuçta. --[[Kullanıcı:Turgut46|<span style="color: red;">'''''Turgut46'''''</span>]]<sup> [[Kullanıcı mesaj:Turgut46|<span style="color: red;">✉</span>]]</sup> 18:43, 30 Ocak 2017 (UTC)
::::"Vitruvian öyle yapıyorsa o onun bileceği iş" diye bir şey söz konusu olamaz. Vitruvian diye bir şey de söz konusu değil, konu topluluk olarak nasıl davranacağımız. Kaynaksız olarak duran içerik ancak kaynaklandırmaya çalışma aşamasında "doğrulanamadığı vakit" kaldırılabilir. Aksi durumda özgürce kayıtlı kayıtsız herkesin alıntı ekleyebildiği bir site olma özelliğini yitirmiş olur burası. Alıntı eklerken bir de yanında kaynak eklemek herkesin becerebildiği bir iş değil bilindiği üzere. Bunları hatırlatmaya daha gerek yok sanırım. [[Kullanıcı:Vitruvian|<font color="#222000">'''Vitruvian'''</font>]] ([[Kullanıcı mesaj:Vitruvian|mesaj]]) 20:04, 30 Ocak 2017 (UTC)
13.185

değişiklik

Gezinti menüsü