"Joker" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
858 bayt eklendi ,  4 yıl önce
Yazım hataları düzeltildi. Yeni birkaç alıntı eklendi. Köprüler kuruldu.
(188.3.177.3 (k - m - e) tarafından yapılan değişiklik geri alındı.)
(Yazım hataları düzeltildi. Yeni birkaç alıntı eklendi. Köprüler kuruldu.)
Joker, çizgiromançizgi roman kahramanı Batman'in en büyük düşmanıdır. Jokerİlk kez 1989 tarihli Batman filminde [[w:Jack Nicholson|Jack Nicholson]] tarafından canlandırılmıştır. 2008 yılında vizyona giren [[Kara Şövalye]]'deki Joker karakterini, film çekimleri bittikten sonra hayatını kaybeden [[w:Heath Ledger|Heath Ledger]] canlandırmıştır. Jack Nicholson'ın canlandırdığı Joker rolüne oranla daha çok şiddetten yana ve karanlık tarafı ağır basan yenilenmiş bir Joker'i oynamıştır.
---------
 
===Sözleri=Sözler==
*Gotham’ınGotham'ın Beyazbeyaz Şövalyesinişövalyesini alıpaldım ve tabibizim ki senin seviyeneseviyemize indirdim. Çok zor olmadı…olmadı. BilirsinBildiğin gibi, delilik yeryerçekimi çekimigibidir. gibi, sadeceSadece hafifçe dokunmanitmek yeterlidir…gerekir.
 
*Biliyor musun neyi fark ettim? Her şey bir plana göre gittiğinde kimse paniklemiyor, plan korkunç olsa bile. Yarın basına bir çete üyesinin vurulacağını ya da bir kamyon dolusu askerin havaya uçacağını söylesem kimse paniklemez. Çünkü plana uygun olur. Ama küçük bir belediye başkanının öleceğini söylesem herkes kafayı yer. Biraz anarşi. Mevcut düzeni sarsınca her şey kaosa dönüyor. Ben kaosun elçisiyim!
*Biliyormusun neyi fark ettim;
Herşey bir plana göre gittiğinde kimse paniklemiyor.
Plan korkunç olsa bile.
 
*ŞuHadi şu surata bir gülümseme yerleştirelim. Ve..konduralım. Neden bu kadar ciddisin?
 
*Bu şehir daha klasiyi birsuçluları suçluyuhak hakediyorediyor, ben debunu onlara bunu vereceğim.
 
*Planı olan birine benziyor muyum? Ne olduğumu biliyor musun? Arabaları kovalayan bir köpeğim ben. Arabayı yakalasam bile ne yapacağımı bilemem. Anladın mı? Yalnızca yaparım. Mafyanın planları olur, polisin planları olur, Gordon'ın planları olur. Hepsi de komplocudur. Küçük dünyalarını kontrol etmeye çalışırlar. Ben komplocu değilim. Komploculara bir şeyleri kontrol etmeye çalışmanın zavallılığını gösteriyorum.
*Ben arabaları kovalayan bir köpek gibiyim;onlardan birini yakalasam bile onunla ne yapacağımı bilemem.
 
*Bu yaralar nasıl oldu biliyor musun? Bir zamanlar karım vardı. Çok güzeldi, senin gibi. BenimBana çok endişelendiğimifazla kaygılandığımı, daha fazlaçok gülmem gerektiğini söylerdi. Kumar oynadıoynar, tefecilere çok borçlandıborçlanırdı. Bir gün yüzünü çizdiler. Ameliyat için paramız yoktu. Buna dayanamıyordu. Onu tekrar gülerken görmek istiyordum. YaralarıYaralarını umursamadığımı bilmesini istiyordum. Ben de ağzıma bir jilettıraş bıçağı soktum ve bunu yaptım, kendime. BirSonra şeyne diyeyimoldu midersin? Benim görüntüme dayanamadı ve beni terk etti. İşinİşte o zaman işin komik tarafınıyanını gördüm. O gün bugündür gülerim.
 
*Neden bıçak kullandığımı bilmek ister misin? Silahlar çok hızlı, tüm o küçük duyguların tadına varamıyorsun. Bilirsin, son anlarında insanlar gerçek yüzlerini gösterirler. Yani bir bakıma arkadaşlarını senden daha iyi tanıyorum. Hangilerinin ödleğin teki olduğunu bilmek ister misin?
*Bilirsin, son anlarında insanlar gerçekten sana kim olduklarını gösterir. Bu yüzden arkadaşlarını senden daha iyi tanıyorum.
 
*Ve şunu bilmelisin ki, insanı öldürmeyen şey tuhaflaştırır .
 
*Eğer bir şeyde iyiysen, asla bedavaya yapma.
 
*Ben bir canavar değilim., Sadecesadece herkesten öndeyim.
 
*Kendi kafana göre koyduğun kurallar seni kurtarmaz.
*Bu dünyada hayatta kalmanın tek mantıklı yolu, kural tanımamaktır.
 
== Diyaloglar ==
*Seni öldürmek mi? Iııı hayır... Tabii ki de sen ölürsen n'aparım ben?
:'''Batman:''' Neden beni öldürmek istiyorsun?
:'''Joker:''' İstemiyorum, seni öldürmek istemiyorum! Sensiz ben ne yaparım?
 
{{vikipedi|Joker}}
22

değişiklik

Gezinti menüsü