"Alfred Adler" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
5 bayt kaldırıldı ,  5 yıl önce
k
temizlik, düzen, imla AWB ile
k
k (temizlik, düzen, imla AWB ile)
|ölüm_yeri = Aberdeen, İskoçya
}}
 
 
'''[[w:NAlfred Adler|Alfred Adler]]''' (7 Şubat 1870 - 28 Mayıs 1937) Yahudi asıllı Avusturyalı psikaytrist, psikoterapist.
 
:(''İnsanı Tanıma Sanatı, Sf:59, Say yayınları, 2002'')
 
*Bazı çocuklar aşırı derecede huysuzluğu kaçarak dikkati üzerlerine çekmek isterken, daha çok yadaya da daha az kurnaz kimileri aşırı derecede uslu davranarak aynı amaca varmaya çalışırlar.
:(''İnsanı Tanıma Sanatı, Sf:59, Say yayınları, 2002'')
 
:(''İnsanı Tanıma Sanatı, Sf:97, Say yayınları, 2002'')
 
*Oyun oynamaktan kaçan çocukların ruhsal gelişimlerinde her zaman bir aksaklık sözkonusudursöz konusudur.
:(''İnsanı Tanıma Sanatı, Sf:108, Say yayınları, 2002'')
 
:(''İnsanı Tanıma Sanatı, Sf:115, Say yayınları, 2002'')
 
* Hayatta en büyük zorlukları yaşayan ve başkalarına en büyük zararı veren birey, diğer insanlara ilgi duymayan bireydir. İnsanların bütün başarısızlıklarI bu tür bireylerden kaynaklanır!
 
*Toplumdan uzak kalmak isteyen biri için, örneğin hep kirli bir yaka ya da pejmurde bir ceketle toplum içinde görünmekten daha uygun ve daha etkili bir çare yoktur. Kendisini başkalarının dikkati, eleştirisi ve rekabetiyle yüzyüze getirecek bir işin başına geçmekten yakayı sıyırmada ya da sevgi ve evlilikten kaçma işinde, başkalarının karşısına bu ekilde çıkmaktan daha iyi ve mükemmel ne yardım edebilir kendisine?
 
==Diğer==
*Ormanı anlamak istiyorsanız, yalnızca kıyıda bir ileri bir geri gezinmekle yetinemezsiniz. Ona yaklaşmalı ve içine inmelisiniz, ne kadar tuhaf ve ürkütücü görünürse görünsün.
 
*Her neslin kendine ait birkaç büyük matematikçisi vardır ve matematik diğerlerinin eksikliğini fark etmez bile. Onlar öğretmen olarak yararlıdırlar ve çalışmalarıda kimseye zarar vermez ama hiçbir önemleride yoktur. Bir matematikçi ya büyüktür ya da bir hiçtir.
 
*Yaşadığımız travmanın şokundan etkilenmeyiz, onun yerine işimize gelen kısmını kullanırız.
 
 
 
 
{{vikipedi | Alfred Adler}}
4.647

değişiklik

Gezinti menüsü