"İnce Kırmızı Hat" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Yeni diyalog eklendi.
(→‎Diyaloglar: Yeni diyalog eklendi.)
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
(Yeni diyalog eklendi.)
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği
:'''James Staros:''' Albay, adamlarıma oraya cephe hücumu yaptırtamam. Bu intihar olur. İki buçuk yıldır bu adamlarla beraberim. Ölmeye gitmelerini emredemem, tamam.
:'''Gordon Tall:''' Bak, çok önemli bir karar veriyorsun Staros. - Ama bu kadar ısrar ediyorsan haklı olabilirsin, ben oraya geliyorum. Pekâlâ, emri geri almıyorum evlat. Ama oraya geldiğimde durumun umutsuz olduğunu görürsem, bunu hemen göz önüne alırım. Ama bu arada lanet olası, ben oraya gelinceye kadar tutunmanızı istiyorum, anlaşıldı mı! Ve eğer mümkün olursa, yamaçtaki o adamları harekete geçir! Tamam!
----
:'''Gordon Tall:''' Pekala, geç otur şöyle, hadi... Pekâlâ Staros, seni görevinden alıyorum. Yerini Teğmen Band alacak, ona söyledim bile. Bunu yapmak çok zordu, verilmesi güç bir karardı. Bence yeterince sert değilsin sen, çok yumuşaksın, çok yumuşak kalplisin, yeterince sertleşmemişsin sen. Herneyse bu kararı vermeliydim ve verdim.
:'''James Staros:''' Adamlarımı ölü görmek istemem. Hiç kollarında ölen biri oldu mu? Oldu mu?
:'''Gordon Tall:''' Bundan bir tragedya yaratmaya gerek yok. Bunu taburumun kayıtlarında görmek istemem, zaten sen de sininkinde görmek istemezsin. Bunun korkaklık veya yetersizlikle ilgisi yok. Şu ormana bak. Şu sarmaşıkların ağaçların çevresinde nasıl dönüp her şeyi kavradığına bak. Doğa acımasızdır Staros. Bu arada senin Washington'daki askerî mahkemeye atanman için tümüne başvurdum. Sağlık nedenlerinden dolayı... Avukatsın. Daha sıtma olmadın mı?
:'''James Staros:''' Hayır olmadım.
:'''Gordon Tall:''' Fark eder mi? Bunu ayarlarım, yani sıtma olacaksın. Ayrıca seni gümüş yıldıza aday gösterdim. Bunu öyle bir şekilde yaptım ki reddedilmeyecektir. Belki mor kalp de alırsın.
:'''James Staros:''' Neden?
:'''Gordon Tall:''' Şu yüzündeki çizik yüzünden ve ellerindeki kesikler yüzünden. Şimdi beni dinle Staros; bence bir dahaki yaralı ve esir grubuyla burdan gitsen çok iyi olur. Senin çevrede dolaşman kimsenin yararına olmayacak. Bunu ne kadar sessiz halledersek o kadar iyi olur.
----
:'''Edward Welsh:''' Senin için üzülüyorum evlat.
4.074

değişiklik

Gezinti menüsü