İnce Kırmızı Hat: Revizyonlar arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
İntizam...
[kontrol edilmiş revizyon][kontrol edilmiş revizyon]
k (Kategori:Filmler kaldırıldı (HotCat))
(İntizam...)
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil ağ değişikliği
'''''[[w:İnce Kırmızı Hat|İnce Kırmızı Hat]]''''' (İngilizce özgün adıyla ''The Thin Red Line''), [[w:James Jones (yazar)|James Jones]]'un aynı adlı eserinden uyarlanan ve yönetmenliğini [[w:Terrence Malick|Terrence Malick]]'in üstlendiği, 1998, ABD yapımı savaş filmi.
 
*- Bu dünyada tek başına bir erkek, bir hiçtir. veVe bu dünyadan başka dünya yok <br>- Başka bir dünya gördüm. Bazen onu hayal sandım, ama olsun.<br>- Göremeyeceğim şeyler görmüşsün.
*Hey hadi, hadi söyle! Hadi Söyle! Kimin yaşayacağına kim karar veriyor?! Kimin öleceğine kim karar veriyor !? Bu savaş anlamsız. Bana bakın, burda duruyorum ve üstüme tek bir kurşun bile gelmiyor. Bi tane bile gelmedi. Neden !? Peki neden hepsinin ölmesi gerekiyor? Burda durabiliyorum, görüyorsunuz!
 
*İteni iterler. Bunu sakın unutma. Bu hayatın gerçeklerinden biridir. İtenler itilir.
 
* Kalıcı olan iki şey var: Biri ölü, öbürü de Tanrı.
*- Bu dünyada tek başına bir erkek bir hiçtir. ve bu dünyadan başka dünya yok <br>- Başka bir dünya gördüm. Bazen onu hayal sandım, ama olsun.<br>- Göremeyeceğim şeyler görmüşsün.
 
* Şu anda kendini yok etmeye çalışan bir dünyada yaşıyoruz. Böyle bir durumda sadece gözlerini kapatıp görmezden gelirsin.. Kendini korursun…korursun.
*Kalıcı olan iki şey var. Biri ölü, öbürü de Tanrı. Ee o kadar bunları unutmasam iyi olur. Bu savaş, Bu savaş sonum olmayacak, senin de sonun olmayacak…
 
* Dışarıda her şeyin yoluna gireceği başka bir dünya yok.
*Şu anda kendini yok etmeye çalışan bir dünyada yaşıyoruz.Böyle bir durumda sadece gözlerini kapatıp görmezden gelirsin..Kendini korursun…
 
* Ben belki de en iyi dostunum. Haberin bile yok.
 
* Hiç yalnız kaldığın oldu mu? -Evet, insanların arasındayken.
{{vikipedi}}
 
4.128

düzenleme

Gezinti menüsü