"Kullanıcı:Pinar" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
(buraya çevirsek iyi olur)
[[Dosya:Redirectltr.png|#REDIRECT]]<span class="redirectText" id="softredirect"><font color="green">[[:w:Kullanıcı:Pinar]]</font></span>
 
==What areÖzlü quotationssözler nelerdir?==
Özlü sözler, hem [[Dünya|sıradan]] hem de [[cennet|yücedir]]. Köken olarak felsefi duruşu, ülkesi, ırkı veya dini ne olursa olsun; ciddi ya da mizahi olsun; yaratıcıları tanınmış ya da kötülüğüyle ün salmış, tartışmalı ya da meşhur olsun; özlü sözler, bilgeliğin iyi seçilmiş bir avuç kelimeye indirgenen özüdür.
Quotations are at once [[World|mundane]] and [[heaven|sublime]]. Whatever the philosophical stance, country, race, or religion of their origin; whether they be serious or whimsical; whether their creators are famous or notorious, controversial or celebrated, quotations are the essence of wisdom refined to a handful of well-chosen words.
 
Özlü sözler, yaratıcılarını anlamamız için bir arayışa girmemize, kendi hayatımızı değerlendirmemize, gülmemize ya da sadece dil hakimiyetine hayran olmamıza [[ilham]] verebilir.
They may [[w:inspiration|inspire]] us to seek an understanding of their creators, to consider our own lives, to laugh, or merely to admire their mastery of language. However we use them, quotations summarize the collective insights of society, a legacy of knowledge passed onward, from one generation to the next.
Onları her nasıl kullansak da özlü sözler, toplumun kolektif anlayışlarını özetler; ileriye doğru nesilden nesile geçen bilginin bir mirasıdır.
 
== What is Wikiquote? ==
446

değişiklik

Gezinti menüsü