"Joker" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
2 bayt eklendi ,  7 yıl önce
k
değişiklik özeti yok
k
{{vikipedi|Joker}}
Joker, çizgiroman kahramanı Batman'in en büyük düşmanıdır. Joker 1989 tarihli Batman filminde Jack Nicholson tarafından canlandırılmıştır. 2008 yılında vizyona giren Kara Şövalye'deki Joker karakterini, film çekimleri bittikten sonra hayatını kaybeden Heath Ledger canlandırmıştır. Jack Nicholson'unın canlandırdığı Joker rolüne oranla daha çok şiddetten yana ve karanlık tarafı ağır basan yenilenmiş bir Joker'i oynamıştır.
---------
 
===Sözleri===
*Gotham’ın Beyaz Şövalyesini alıp ve tabikitabi ki senin seviyene indirdim. Çok zor olmadı… Bilirsin delilik yer çekimi gibi, sadece hafifçe dokunman yeterlidir…
 
*Şu surata bir gülümseme yerleştirelim. Ve... Neden bu kadar ciddisin?
*Bu yaralar nasıl oldu biliyor musun? Bir zamanlar karım vardı. Çok güzeldi, senin gibi. Benim çok endişelendiğimi daha fazla gülmem gerektiğini söylerdi. Kumar oynadı,tefecilere çok borçlandı. Bir gün yüzünü çizdiler. Ameliyat için paramız yoktu. Buna dayanamıyordu. Onu tekrar gülerken görmek istiyordum. Yaraları umursamadığımı bilmesini istiyordum. Ben de ağzıma bir jilet soktum ve bunu yaptım, kendime. Bir şey diyeyim mi? Benim görüntüme dayanamadı ve beni terk etti. İşin komik tarafını gördüm. O gün bugündür gülerim.
 
*Neden bıçak kullandığımı bilmek ister misin? Silahlar cokçok hızlı, küçük duyguların tadına varamıyorsun.
*Bilirsin, son anlarında insanlar gercektengerçekten sana kim olduklarını gösterir. Bu yüzden arkadaşlarını senden daha iyi tanıyorum.
 
*Ve şunu bilmelisin ki, insanı öldürmeyen şey tuhaflaştırır .
*Ve Şunu Bilmelisin Ki, İnsanı Öldürmeyen Şey Tuhaflaştırır .
 
*BirEğer iştebir şeyde iyiysen, asla bedavaya yapmamalısınyapma.
[[Kategori:Kurgusal karakterler]]
1.957

değişiklik

Gezinti menüsü